زمان مطالعه: 4 دقیقه

اعتراف عامل جنایت در عظیمیه: قصدم دور دور بود، نه قتل

شاگرد نمایشگاه دور از چشم صاحب کارش سوار بر سانتفافه یکی از مشتریان به دوستانش به دور دور رفت و در جریان درگیری با راننده دیگری او را زیر گرفت و به قتل رساند.
16 اردیبهشت 1400
شناسه : 75049
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/75049
575+
بالا
شاگرد نمایشگاه دور از چشم صاحب کارش سوار بر سانتفافه یکی از مشتریان به دوستانش به دور دور رفت و در جریان درگیری با راننده دیگری او را زیر گرفت و به قتل رساند.

حادثه 24 - شاگرد نمایشگاه دور از چشم صاحب کارش سوار بر سانتفافه یکی از مشتریان به دوستانش به دور دور رفت و در جریان درگیری با راننده دیگری او را زیر گرفت و به قتل رساند.

چند شب قبل به ماموران کلانتری 14 رسالت کرج خبر رسید راننده 27 ساله یک پژو 206 که در جریان تصادف با یک سانتافه به شدت مصدوم شده بود جانش را از دست داده است. این حادثه در عظیمیه اتفاق افتاده بود و دقایقی بعد ماموران خود را به آنجا رساندند و تحقیقات در این خصوص آغاز شد. در نگاه اول به نظر می رسید که یک حادثه رانندگی اتفاق افتاده و راننده سانتافه فرار کرده است اما در ادامه معلوم شد این ماجرا رنگ و بوی جنایی دارد. یکی از دوستان متوفی که شاهد این حادثه بود به ماموران گفت: ما چند نفر بودیم که با ماشین برای تفریح به خیابان آمده بودیم. در خیابان چند دور زدیم تا اینکه ناگهان با یک سانتافه روبه رو شدیم. او با ما کل کل می کرد و در همین بین دوستم از ماشین پیاده شد تا به سمت راننده سانتافه برود و دلیل رانندگی خطرناکش را بپرسد اما او ناگهان پایش را روی گاز گذاشت و دوستم را زیر گرفت و فرار کرد.

با وجود اظهارات شاهدان و بررسی دوربین های مداربسته ای که در محل وقوع حادثه وجود داشت اما شماره پلاک سانتافه به طور کامل شناسایی نشده بود. با این حال کاراگاهان پلیس آگاهی که چند رقم از شماره پلاک را در اختیار داشتند تحقیقات برای یافتن سانتافه را آغاز کردند. آنها به بررسی دهها خودرو با مشخصاتی شبیه خودروی متهم پرداختند تا اینکه سرانجام توانستند مالک سانتافه مورد نظر را شناسایی کنند. وقتی این مرد به پلیس آگاهی احضار شد اعلام کرد از ماجرای تصادف مرگبار اطلاعی ندارد و از چند روز قبل خودرواش را برای فروش به یک نمایشگاه ماشین تحویل داده است. این اظهارات کافی بود تا ماموران راهی نمایشگاه شوند و در آنجا معلوم شد 3 نفر از شاگردان نمایشگاه چند شب قبل دور از چشم مدیر آنجا سانتافه مشتری را برداشته و در جریان دور دور در عظیمیه این جنایت را رقم زده اند. به این ترتیب این 3 نفر که 33، 34 و 35 ساله هستند دستگیر شدند و در بازجویی ها به قتل اعتراف کردند.

متهم اصلی در بازجویی ها گفت: چند شب قبل همراه دوستانم سانتافه یکی از مشتریان را که برای فروش آورده بود سوار شدیم تا با آن در عظیمیه دور دور کنیم. در خیابان می چرخیدیم که ناگهان یک پژو 206 با ما کورس گذاشت و چند دقیقه بعد سد راهمان شد. راننده شروع به کل کل کرد و فحش داد. او ناگهان از خودرواش پیاده شد و می خواست به سمت من بیاید که پایم را روی گاز گذاشتم و ماشین را به او زدم و فرار کردیم. آن زمان نه مست بودم و نه مواد مخدر مصرف کرده بودم. فقط می خواستم راننده 206 را کنار بزنم و فرار کنیم و فکرش را هم نمی کردم که او جانش را از دست دهد. متهم در ادامه گفت: من متاهل هستم اما حدود 5 سال است که با همسرم اختلاف دارم و آن شب فقط قصد مان تفریح و فراموش کردن مشکلات بود که این حادثه اتفاق افتاد.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اعلام جزئیات این پرونده گفت: هم اکنون متهمان در بازداشت به سر می برند و تحقیقات تکمیلی برای روشن شدن زوایای پنهان این ماجرا ادامه دارد.

ارسال نظر