زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرایط دریافت وام‌ دانشجویی اعلام شد

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم شرایط ضامنان برای ضمانت بازپرداخت وام‌های دانشجویی را اعلام کرد.
15 اردیبهشت 1400
شناسه : 75005
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/75005
260+
بالا
صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم شرایط ضامنان برای ضمانت بازپرداخت وام‌های دانشجویی را اعلام کرد.

حادثه 24 - صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم شرایط ضامنان برای ضمانت بازپرداخت وام‌های دانشجویی را اعلام کرد.

در اطلاعیه این صندوق آمده است: « به‌منظور تسهیل در بهره‌مندی دانشجویان متقاضی وام و حمایت از دانشجویان مستعد کم بضاعت، تعداد ضامنین برای ضمانت بازپرداخت وام‌های دانشجویی به شرح ذیل است: برای دریافت وام‌های دانشجویی تا سقف مبلغ ۱۵۰میلیون ریال، معرفی یک نفر ضامن قراردادی از بین ضامنین واجد شرایط مندرج در ماده۱۱ آیین‌نامه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی صندوق الزامی است.

همچنین برای دریافت وام‌های دانشجویی تا سقف مبلغ ۳۰۰میلیون ریال، معرفی یک نفر ضامن رسمی یا پیمانی و یا 2نفر ضامن قراردادی از بین ضامنین واجد شرایط مندرج در ماده ۱۱ آیین‌نامه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی صندوق الزامی است.

 برای دریافت وام‌های دانشجویی بیش از ۳۰۰میلیون ریال، معرفی یک نفر ضامن دیگر علاوه بر ضامنین قبلی صرفاً از میان کارکنان رسمی و پیمانی واجد شرایط در ماده۱۱ آیین‌نامه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی صندوق الزامی است.

درباره مشکل ناممکن بودن حضور ضامن در محل سکونت دانشجو یا بالعکس هم درصورتی که ضامن دانشجو در شهرستان و خود دانشجو شهر دیگری است و امکان حضور ضامن در محل سکونت دانشجو یا بالعکس مقدور نیست، ضامن می‌تواند با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی در محل سکونت خود نسبت به تنظیم سند وکالت برای دانشجو اقدام کرده و سند وکالت مورد نظر را برای دانشجو ارسال کند.

دانشجو پس از دریافت اصل سند وکالت‌نامه می‌تواند به یکی از دفاتر اسناد رسمی در شهر محل تحصیل مراجعه و بدون حضور ضامن و به وکالت از ضامن نسبت به تکمیل سند محضری تعهدنامه دانشجویی اقدام کند.

ارسال نظر