زمان مطالعه: 4 دقیقه

آتش زدن کمپ ترک اعتیاد رباط کریم برای فراری دادن معتادان

3معتاد که به‌تازگی از کمپ ترک اعتیادی در رباط کریم مرخص شده بودند، برای فراری‌دادن 4نفر از دوستانشان که هنوز در کمپ بستری بودند، نقشه‌ای آتشین کشیدند.
05 اردیبهشت 1400
شناسه : 74697
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/74697
699+
بالا
3معتاد که به‌تازگی از کمپ ترک اعتیادی در رباط کریم مرخص شده بودند، برای فراری‌دادن 4نفر از دوستانشان که هنوز در کمپ بستری بودند، نقشه‌ای آتشین کشیدند.

حادثه 24 - 3معتاد که به‌تازگی از کمپ ترک اعتیادی در رباط کریم مرخص شده بودند، برای فراری‌دادن 4نفر از دوستانشان که هنوز در کمپ بستری بودند، نقشه‌ای آتشین کشیدند.

حدود ساعت یک بامداد جمعه به آتش‌نشانی و پلیس شهرستان رباط‌کریم در غرب استان تهران خبر رسید که یک کمپ ترک اعتیاد در این شهر دچار آتش‌سوزی شده است. آنچه در همان ابتدا مشخص بود، اینکه آتش‌سوزی عمدی بوده و عده‌ای از معتادان با شعله‌ور‌کردن پتوها و همدستی چند نفر در خارج از کمپ، آنجا را آتش زده بودند تا بتوانند فرار کنند. نقشه آنها موفقیت‌آمیز بود و درحالی‌که کمپ ترک اعتیاد شعله‌ور شده بود، 19نفر از معتادانی که در آنجا بودند موفق به فرار شدند.

دقایقی پس از وقوع آتش‌سوزی بود که تیم‌های پلیس و آتش‌نشانی به محل حادثه رسیدند. آتش‌نشانان برای اطفای حریق وارد عمل شدند و توانستند دقایقی بعد شعله‌های آتش را خاموش کنند. از سوی دیگر مأموران پلیس که در جریان نقشه معتادان برای فرار از کمپ قرار گرفته بودند، به سرعت وارد عمل شدند و با گشتزنی و جست‌وجو در آن حوالی موفق شدند 4نفر از معتادان فراری را دستگیر کنند.

راز آتش‌سوزی

در جریان تحقیقات مشخص شد 4معتادی که توسط پلیس دستگیر شده بودند، کسانی بودند که با آتش‌‌زدن پتوهایشان شرایط داخل کمپ را به هم ریخته بودند. آنها تحت بازجویی قرار گرفتند و یکی از متهمان گفت: برخی از ما را خانواده‌هایمان به کمپ آورده بودند که ترک کنیم و برخی نیز در جریان طرح‌های پلیس دستگیر و برای ترک اعتیاد به کمپ منتقل شده بودیم.

وی ادامه داد: از بودن داخل کمپ وحشت داشتیم. توانایی ترک اعتیاد را نداشتیم و دلمان می‌خواست هر طوری شده از آنجا فرار کنیم اما در آنجا به‌شدت مراقب ما بودند و اجازه فرار نمی‌دادند. برای همین وقتی 3نفر از دوستانمان پس از ترک اعتیاد در شرف مرخص‌شدن از کمپ قرار گرفتند، با آنها نقشه ریختیم که ما را فراری دهند. آنها مرخص شدند و قرار شد که شب حادثه و در تاریکی شب خودشان را به پشت دیوارهای کمپ برسانند و با استفاده از مواد اشتعال‌زا و از بیرون آنجا را آتش بزنند. از طرفی ما هم باید همزمان پتوهایمان را آتش می‌زدیم تا با ایجاد اغتشاش در کمپ موفق به فرار شویم.

متهم ادامه داد: آن شب همه‌‌چیز همانطور که نقشه‌اش را کشیده بودیم پیش رفت و پس از آتش‌سوزی، موفق به فرار شدیم و علاوه بر ما 15معتاد دیگر هم فرار کردند اما چند دقیقه پس از فرار، پلیس ما را در یکی از محله‌های اطراف دید و دستگیرمان کرد.

با اعترافات متهمان دستگیر‌شده، تحقیقات برای دستگیری 3همدست آنها که از بیرون کمپ اقدام به ایجاد آتش‌سوزی کرده بودند، آغاز و خیلی زود مأموران موفق شدند آنها را نیز دستگیر کنند.

سرهنگ مهدی سرپناه، معاون اجتماعی پلیس غرب استان تهران در این باره گفت: خوشبختانه در جریان این آتش‌سوزی به کسی صدمه و آسیب جدی وارد نشد و خسارات زیادی نیز به بار نیامد اما با این حال 19معتاد موفق به فرار از کمپ شدند که 7نفر آنها دستگیر شدند و تحقیقات برای دستگیری بقیه ادامه دارد.

وی افزود: 7متهم دستگیر‌شده، عاملان اصلی آتش‌سوزی هستند که 4نفر از آنها که در داخل کمپ حضور داشتند، با سپردن وثیقه آزاد شدند و 3متهم دیگر که از بیرون کمپ اقدام به ایجاد آتش‌سوزی کرده بودند، با قرار قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

ارسال نظر