زمان مطالعه: 2 دقیقه

نقشه مرگبار دو برادر برای سرقت بنزین از پالایشگاه تهران

2 برادر قصد داشتند تا با گرفتن انشعاب از لوله اصلی انتقال سوخت، دست به سرقت بنزین بزنند، اما فکرش را نمی‌کردند که مرگ دردناکی در انتظارشان است.
25 فروردین 1400
شناسه : 74324
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/74324
479+
بالا
2 برادر قصد داشتند تا با گرفتن انشعاب از لوله اصلی انتقال سوخت، دست به سرقت بنزین بزنند، اما فکرش را نمی‌کردند که مرگ دردناکی در انتظارشان است.

حادثه 24 - 2 برادر قصد داشتند تا با گرفتن انشعاب از لوله اصلی انتقال سوخت، دست به سرقت بنزین بزنند، اما فکرش را نمی‌کردند که مرگ دردناکی در انتظارشان است.

دوشنبه شب گذشته مرد جوانی با آتش‌نشانی کهریزک تماس گرفت و با صدایی لرزان و وحشتزده گفت: ما 2 نفر هستیم که داخل تونلی (زیرگذر) حوالی بیابان‌های کهریزک گرفتار شده‌ایم. این مرد توضیح داد: از آنجا که خبر داشتیم لوله انشعابات پالایشگاه زیر زمین قرار دارد تصمیم گرفتیم اقدام به حفاری کنیم تا دست به سرقت بنزین بزنیم، اما وقتی به بنزین رسیدیم ناگهان تونلی که کنده بودیم پر از بنزین و گاز شد. ما در وضعیت خطرناکی گرفتار شده‌ایم و هر لحظه ممکن است جانمان را از دست بدهیم.

بعد از این تماس تلفنی بود که تیمی از آتش‌نشانان کهریزک راهی محل حادثه شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد که 2سارق زیر گذر 17متر از زمین را کنده‌اند تا به خط تامین و نگهداری و انتقال بنزین پالایشگاه برسند. آنها اقدام به تخریب لوله انشعابات کردند تا دست به سرقت بنزین بزنند، اما ناگهان با هجوم بنزین به تونل روبه‌رو شدند. آنها داخل تونل در محاصره انبوهی از بنزین و گاز قرار گرفته بودند و قادر نبودند که از آنجا خارج شوند.

در این شرایط، عملیات آتش‌نشانان برای ورود به تونل و نجات 2 برادر که 35 و 25 ساله بودند آغاز شد، اما وجود گاز و بنزین عملیات را سخت می‌کرد ‌طوری که آتش‌نشانان ساعت‌ها به‌دنبال راهی برای نجات 2‌جوان گرفتار شده بودند. از سوی دیگر هر لحظه ممکن بود به‌دلیل حجم زیاد سوخت و گازهای موجود انفجار صورت بگیرد و حادثه خطرناک‌تری رخ بدهد؛ به همین دلیل عملیات به سختی پیش رفت. این درحالی بود که مرگ 2 مرد قطعی به‌نظر می‌رسید. با این حال سرانجام حوالی ساعت 19 دیروز آتش‌نشانان توانستند پیکرهای بی جان این دو برادر را  از تونل خارج کنند تا این عملیات پایان تلخی داشته باشد.

ارسال نظر