زمان مطالعه: 5 دقیقه

تیراندازی در مشهد بخاطر رقابت عشقی بر سر دختر زیبا

عاملان تیراندازی به شیوه جاهلانه کابویی ها در دو نقطه از غرب مشهد، در حالی با صدور دستورات قاطع قضایی دستگیر شدند که بررسی ها نشان داد این تیراندازی ها به دلیل رقابت عشقی بر سر دوستی خیابانی با دختری جوان رخ داده است.
24 فروردین 1400
شناسه : 74272
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/74272
1095+
بالا
عاملان تیراندازی به شیوه جاهلانه کابویی ها در دو نقطه از غرب مشهد، در حالی با صدور دستورات قاطع قضایی دستگیر شدند که بررسی ها نشان داد این تیراندازی ها به دلیل رقابت عشقی بر سر دوستی خیابانی با دختری جوان رخ داده است.

حادثه 24 - عاملان تیراندازی به شیوه جاهلانه کابویی ها در دو نقطه از غرب مشهد، در حالی با صدور دستورات قاطع قضایی دستگیر شدند که بررسی ها نشان داد این تیراندازی ها به دلیل رقابت عشقی بر سر دوستی خیابانی با دختری جوان رخ داده است.

بامداد هفتم فروردین بود که صدای شلیک گلوله مقابل یک مجتمع مسکونی در بلوار شهید صیاد شیرازی، اهالی محل را وحشت زده کرد. جوان 26 ساله ای که سوار بر خودروی پژو 207 به خیابان شهید صیاد شیرازی رفته بود، با چهره ای خشمگین قصد ورود به یکی از مجتمع های مسکونی را داشت که با ممانعت نگهبان مجتمع روبه رو شد. جوان عصبانی از خودرو بیرون پرید و در حالی که سلاح وینچستر را مسلح کرد با غضب ماشه را فشرد و سه تیر هوایی شلیک کرد تا قدرتش را به رخ بکشد و ترس و وحشتی را در دل ساکنان مجتمع بنشاند اما او ناگهان لوله سیاه سلاح را به سمت نگهبان گرفت و گلوله دیگری شلیک کرد که خوشبختانه این گلوله سربی از بیخ گوش نگهبان گذشت و شیشه های اتاقک نگهبان را فرو ریخت.

همزمان با فرار پژوسوار خشمگین از محل، مردم هراسان و وحشت زده با پلیس 110 تماس گرفتند و ماجرای تیراندازی را اطلاع دادند. با حضور ماموران در محل مشخص شد که جوان مذکور با یکی از ساکنان مجتمع مذکور اختلاف حساب شخصی داشته و برای گرفتن زهرچشم به آن محل آمده است. از سوی دیگر با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، قاضی اسماعیل رحمانی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) وارد عمل شد و با صدور دستوراتی از نیروهای انتظامی خواست هر چه سریع تر برای دستگیری عامل اخلال در نظم و امنیت شهر اقدام کنند. این گونه بود که گروهی از ماموران رصدهای اطلاعاتی را آغاز کردند. بررسی های مقدماتی بیانگر آن بود که تیراندازی دیگری نیز ساعاتی قبل از آن در نقطه دیگری از غرب مشهد رخ داده است که ارتباط مستقیمی با تیراندازی مقابل مجتمع مسکونی دارد به همین دلیل گروه ویژه عملیاتی، دامنه تحقیقات خود را با کسب مجوزهای قضایی به  نقطه دیگری از شهر کشاندند تا این که پس از چند روز فعالیت های اطلاعاتی ردپایی از یک دوئل عشقی به میان آمد.

نیروهای پلیس عملیات ویژه مشهد در نهایت پس از هفت روز اقدامات پلیسی و اطلاعاتی موفق شدند عامل تیراندازی مقابل مجتمع را که جوانی 26 ساله و دارای سابقه شرارت است در بولوار اندیشه مشهد شناسایی کنند. از این متهم خطرناک که در یک عملیات غافلگیرانه و هماهنگ به دام افتاد، یک قبضه سلاح وینچستر به همراه تعدادی فشنگ کشف و ضبط شد. او که «علی- ش» نام دارد در بازجویی ها انگیزه تیراندازی مقابل مجتمع مسکونی را اختلاف شخصی با جوان دیگری به نام «ایمان» ذکر کرد و گفت: به خاطر یک دختر با «ایمان» به صورت تلفنی جر و بحث کردیم که او به در منزل ما آمد و تیراندازی کرد من هم به تلافی تیراندازی او سلاحم را برداشتم و به محله آن ها رفتم که نگهبان از ورودم جلوگیری کرد و آن حادثه رخ داد. در پی اعترافات این جوان سابقه دار و با صدور دستوری ویژه از سوی قاضی دکتر رحمانی، بی درنگ نیروهای عملیات ویژه عازم محل سکونت «ایمان پ» شدند و او را در حالی به همراه مقادیری مشروبات الکلی و قمه و شمشیر به دام انداختند که دارای دو فقره سابقه کیفری است.

متهم پرونده تیراندازی به شیوه کابویی ها نیز ماجرای تیراندازی ها را به یک دوئل عشقی ربط داد و گفت: چند ماه قبل با دختری زیبا در یک مجلس جشن تولد آشنا شدم و قصد ازدواج با او را داشتم چرا که با همسرم در کشاکش طلاق بودیم ولی آن دختر از چند وقت قبل به تماس هایم پاسخ نمی داد و من را «بلاک» کرده بود تا این که با یک شماره تلفن ناشناس با او تماس گرفتم که پسر جوانی تلفن او را پاسخ داد و همین موضوع به یک مشاجره و کل کل تلفنی کشید و قرار دعوا گذاشتیم.

بررسی های بیشتر درباره زوایای تاریک این دوئل عشقی بر سر دوستی خیابانی با یک دختر جوان، توسط افسران ورزیده عملیات ویژه پلیس مشهد همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر