زمان مطالعه: 7 دقیقه

شرط‌بندی اشرار برای حمله با چاقو به مردم + گفتگو با شرور خطرناک

با اجرای همزمان 2طرح ظفر و اقتدار از سوی پلیس پایتخت، 954مجرم دستگیر شدند. 4نفر از این افراد، اشراری بودند که در یک شرط‌بندی عجیب و برای ایجاد رعب و وحشت به شهروندان حمله کرده و 12نفر از آنها را مجروح کرده بودند.
26 اسفند 1399
شناسه : 73680
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/73680
591+
بالا
با اجرای همزمان 2طرح ظفر و اقتدار از سوی پلیس پایتخت، 954مجرم دستگیر شدند. 4نفر از این افراد، اشراری بودند که در یک شرط‌بندی عجیب و برای ایجاد رعب و وحشت به شهروندان حمله کرده و 12نفر از آنها را مجروح کرده بودند.

حادثه 24 - با اجرای همزمان 2طرح ظفر و اقتدار از سوی پلیس پایتخت، 954مجرم دستگیر شدند. 4نفر از این افراد، اشراری بودند که در یک شرط‌بندی عجیب و برای ایجاد رعب و وحشت به شهروندان حمله کرده و 12نفر از آنها را مجروح کرده بودند.
سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران صبح دیروز در جمع خبرنگاران به تشریح نتایج 2طرح ظفر و اقتدار که به تازگی از سوی پلیس تهران در محله‌های مختلف پایتخت اجرا شده است، پرداخت و گفت: با اجرای این طرح‌ها 162نفر از اشرار و ۷۹۲ توزیع‌کننده و فروشنده مواد‌مخدر دستگیر و بیش از ۳ هزار معتاد متجاهر در پایتخت جمع‌آوری شدند. وی همچنین در واکنش به خبری مبنی بر اینکه سربازی که مدتی قبل هنگام انجام وظیفه از یک نماینده مجلس سیلی خورده بود به خشکشویی پلیس انتقال یافته است،  این خبر را شایعه دانست و گفت: این سرباز، نیروی قسمت عملیات پلیس راهور تهران بزرگ است و همچنان در همان قسمت عملیات نیز فعالیت دارد. 
وی ادامه داد: از همان روز نخست گفتیم که مسیرمان در این پرونده مسیر قانونی است و شکایت مان را به‌صورت رسمی به قوه قضاییه و مجلس اعلام کردیم. همچنین فیلم این ماجرا را به مجلس ارائه دادیم و امیدواریم مجلس رسیدگی لازم را انجام دهد.
شرط‌بندی هولناک
ماموران در طرح اقتدار پلیس 4شرور را بازداشت کردند که در جریان یک شرط بندی عجیب، برای قدرت نمایی و ایجاد رعب و وحشت، به بیش از 10نفر در غرب تهران هجوم برده و آنها را هدف ضربات چاقو قرار داده بودند. آنها حالا درحالی‌که دستبند به‌دست دارند، در گوشه‌ای از محوطه ستاد فرماندهی انتظامی تهران ایستاده‌اند و یکی از متهمان از جزئیات این ماجرا می‌گوید.
چند نفر را زخمی کردید؟
فکر می‌کنم 12نفر را.
12نفر را با چاقو زخمی کردید فقط برای خودنمایی؟!
اصلا در حالت عادی نبودیم. مشروبات الکلی مصرف کرده بودیم و در حالت مستی بودیم.
چرا چنین نقشه‌ای کشیدید؟
شرط‌بندی. با دوستانمان دور هم نشسته بودیم و بر سر اینکه چه‌کسی می‌تواند چند نفر را در خیابان با چاقو و قمه زخمی کند شرط بستیم. البته بیشتر برای خودنمایی و ایجاد رعب و وحشت بود. بعد از اینکه مشروب مصرف کردیم راه افتادیم. از شهر زیبا تا باغ ‌فیض و جنت‌آباد. بیش از 10نفر را با قمه و چاقو زخمی کردیم که همه آنها شهروندان عادی بودند. بنده‌های خدا خیلی وحشت کرده بودند. حتی شاهدان هم از ترسشان فرار می‌کردند و ترسیده بودند.
وضعیت افرادی که چاقو خوردند چطور است؟
تا جایی‌که می‌دانیم زنده هستند و حتی برخی از آنها از بیمارستان هم مرخص شدند. ما قصد کشتن کسی را نداشتیم و ضربه‌ها را طوری نزدیم که به کسی آسیب جدی برسد. نیت ما خودنمایی و ایجاد رعب و وحشت بود.
سابقه‌دارید؟
2نفر از ما قبلا هم به‌خاطر درگیری دستگیر شده اند.
حمله خونین
چند روز پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که 2نفر به‌سمت فردی هجوم برده و با شیشه شکسته نوشیدنی دیوانه‌وار به او ضربه می‌زدند. به‌دنبال انتشار این فیلم، 2 متهم دستگیر شدند و مرد زخمی که تا پرتگاه مرگ پیش رفته بود، نجات یافت. یکی از متهمان از جزئیات این حادثه می‌گوید.
انگیزه‌تان از درگیری چه بود؟
مرد جوان که راننده خودرویی بود به ما فحش ناموسی داد. من و پسردایی‌ام که سوار بر ماشین بودیم خیلی عصبانی شدیم. وقتی یک نفر فحش ناموس می‌دهد ما نمی‌توانیم سکوت کنیم و حرفی نزنیم.
درگیری بر سر چه بود؟
ما سوار بر ماشین بودیم که آن خودرو درحالی‌که خیابان یک طرفه را خلاف می‌آمد جلوی ما پیچید و گفت ما جای بدی توقف کرده‌ایم. می‌گفت آنجا جای پارک اوست. او خودش خلاف آمده بود و حالا معترض هم بود. برای همین جوابش را دادیم و بحث‌مان که بالا گرفت شروع کرد به فحاشی. ما هم نتوانستیم سکوت کنیم.
ممکن بود جان او را بگیرید؟
خدا رحم کرد که او زنده ماند. اصلا قصد کشتن او را نداشتیم. وقتی دعوا شروع شد پسردایی‌ام با مشت و لگد به جانش افتاد و من هم کنار درخت چشمم به یک بطری شکسته ماءالشعیر افتاد. آن را برداشتم و چند ضربه به مرد جوان زدم. بعد از این اتفاق فرار کردیم اما از بخت بد ما فیلم درگیری منتشر شد و جنجال به پا کرد و در نهایت هم ما دستگیر شدیم.

ارسال نظر