زمان مطالعه: 4 دقیقه

دستگیری ۱۶۲ اراذل و اوباش در تهران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۱۶۲ تن از اراذل و اوباش پایتخت خبر داد.
25 اسفند 1399
شناسه : 73649
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/73649
374+
بالا
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۱۶۲ تن از اراذل و اوباش پایتخت خبر داد.

حادثه 24 - فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۱۶۲ تن از اراذل و اوباش پایتخت خبر داد.

سردار حسین رحیمی در اجرای نهمین مرحله از طرح  اقتدار  پلیس امنیت پایتخت که برای برخورد با اراذل و اوباش به مرحله اجرا درآمد، گفت: همکاران بنده در پلیس امنیت تهران بزرگ نهمین مرحله از طرح اقتدار را پس از روزها کار اطلاعاتی طی ۴۸ ساعت اخیر به مرحله اجرا درآوردند و در جریان آن ۱۰۳ مرکز و نقطه که در آن اقدام به زورگیری، عربده کشی، قدرت نمایی، مزاحمت برای نوامیس، خرید و فروش سلاح غیر مجاز و ... انجام شده بود مورد پاکسازی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در مجموع اجرای این طرح، ۱۶۲ تن از اراذل و اوباش سطح دار، مزاحمان نوامیس، حاملان سلاح، توزیع کنندگان مشروبات الکلی، فروشندگان مواد محترقه، گردانندگان مراکز قمار و ... دستگیر شدند، گفت: ۵۶ نفر از دستگیرشدگان جزو اراذل و اوباش سطح دار بودند. ۵۷ نفر اقدام به ایجاد مزاحمت برای نوامیس کرده، هفت نفر حامل سلاح بوده، ۱۳ نفر اقدام به ارتکاب جرایم دیگر کرده و ۲۹ نفر نیز اقدام به شرارت کرده و همچنین اقدام به خرید و فروش مواد مخدر و ایجاد مراکز قمار کرده بودند.

رحیمی با بیان اینکه در اجرای این طرح ۱۲قبضه سلاح جنگی و شکاری کشف شد، گفت: ۲۸۹۶ عدد فشنگ و مهمات جنگی نیز از دستگیرشدگان کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: در بخش چهارشنبه سوری نیز ماموران پلیس امنیت ۲۳۵۵ کیلوگرم اکلیل سرنج را قبل از تبدیل شدن به مواد محترقه خطرناک شناسایی و کشف کرده و ۱۴ هزار و ۳۰۳ عدد مواد محترقه را نیز کشف و ضبط کردند.

به گفته رحیمی، ۲۷ واحد صنفی که تبدیل به پاتوق و محلی برای اراذل و اوباش شده بود نیز پلمب شد که در میان آنها قهوه خانه، باشگاه بدنسازی و ... نیز دیده می شود.

وی با هشدار به متصدیان قهوه خانه ها و باشگاه های بدنسازی تاکید کرد: این افراد به هیچ عنوان نباید واحد صنفی خود را به محلی برای حضور و فعالیت اراذل و اوباش و اقدامات مجرمانه بدل کرده و در صورت رویت چنین مواردی حتما با آن برخورد خواهد شد.

رحیمی با بیان اینکه پلیس بر اقدامات انجام شده و فعالیت مجرمان و اراذل و اوباش در فضای مجازی نیز نظارت دارد، خاطرنشان کرد: ۸۵ صفحه در فضای مجازی که به محلی برای فعالیت اراذل و اوباش بدل شده بود در این مرحله از طرح اقتدار شناسایی شده و تا کنون ۲۱ مورد آن مسدود شده است.

ارسال نظر