زمان مطالعه: 3 دقیقه

ازدواج مرد ۵۵ ساله با دختر کم‌توان ذهنی جنجالی شد + تصاویر

در پی انتقاداتی که رخ داد، پدر دختر با انتشار ویدئویی از تصمیم خودش دفاع کرد و گفت هر دو راضی بودند و افزود که هیچ پولی در آن ماجرا رد و بدل نشده است.
17 اسفند 1399
شناسه : 73369
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/73369
713+
بالا
در پی انتقاداتی که رخ داد، پدر دختر با انتشار ویدئویی از تصمیم خودش دفاع کرد و گفت هر دو راضی بودند و افزود که هیچ پولی در آن ماجرا رد و بدل نشده است.

حادثه 24 - در پی انتقاداتی که رخ داد، پدر دختر با انتشار ویدئویی از تصمیم خودش دفاع کرد و گفت هر دو راضی بودند و افزود که هیچ پولی در آن ماجرا رد و بدل نشده است.

انتشار ویدئویی که گویا ازدواج مردی ۵۵ ساله در چین را با دختری دچار کم‌توانی ذهنی و نصف سن او نشان می‌دهد، غوغایی به پا کرده است و بسیاری خشمگین شده‌اند که مبادا آن زن مورد بهره‌کشی قرار گیرد.

در این ویدئو که در رسانه اجتماعی چینی ویبو منتشر شده است، دختری ۲۰ ساله بی‌امان در حال گریستن است و مردی هم دارد اشک‌های او را پاک می‌کند. سایر زن‌های خانواده به زن توضیح می‌دهند که دارد به خانه جدیدی می‌رود.

در ویدئو زنی می‌گوید: ببین چقدر با تو مهربان است... گریه نکن. الان در خانه جدیدی هستی.

مقامات استان هنان چین اجازه نداده‌اند که آن مرد با زن کم‌توان ذهنی ازدواج کند، اما اجازه داده‌اند تا با هم زندگی کنند.

 

آن دختر که قیمومت وی را به آن مرد سپرده‌اند، به علت کم‌توانی شدید ذهنی قادر به راه رفتن یا تکلم نیست.

طبق قوانین چین رضایت زن و مرد برای عقد ازدواج الزامی است و به علت آن که کم‌توانان ذهنی در اغلب موارد قادر به رضایت دادن نیستند، ازدواج‌شان غیرقانونی است. اما به گفته کارشناسان، قانون مانع با هم زندگی کردن چنین زوج‌هایی نیست.

بنابر گزارش‌ها، این مرد ۵۵ ساله به روزنامه‌ای محلی گفته است که آن کلیپ ویدئوی مهمانی عروسی‌شان است و چون نتوانسته‌اند ازدواج را به ثبت برسانند، مجوز جشن نداشته‌اند. او ادعا می‌کند که والدین این دختر به او اجازه داده‌اند که از او مراقبت کند و با هم زندگی خواهند کرد.

این رویداد باعث خشم شماری از مردم شده است و از مقامات بابت پذیرفتن این ازدواج انتقاد می‌کنند.

در پی انتقاداتی که رخ داد، پدر آن دختر با انتشار ویدئویی از تصمیم خودش دفاع کرد و گفت هر دو راضی بودند و افزود که هیچ پولی در آن ماجرا رد و بدل نشده است.

 

ارسال نظر