زمان مطالعه: 2 دقیقه

ورود بازپرس جنایی به پرونده مرگ محمد بزرگی

به‌دنبال مرگ چترباز جوان هنگام پریدن از نردبان آتش‌نشانی، قاضی جنایی دستورات تازه‌ای برای مشخص شدن علت این حادثه مرگبار صادر کرد.
05 بهمن 1399
شناسه : 71796
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/71796
483+
بالا
به‌دنبال مرگ چترباز جوان هنگام پریدن از نردبان آتش‌نشانی، قاضی جنایی دستورات تازه‌ای برای مشخص شدن علت این حادثه مرگبار صادر کرد.

حادثه 24 - به‌دنبال مرگ چترباز جوان هنگام پریدن از نردبان آتش‌نشانی، قاضی جنایی دستورات تازه‌ای برای مشخص شدن علت این حادثه مرگبار صادر کرد.
این حادثه صبح روز پنجشنبه گذشته رخ داد. 
چترباز 36ساله به نام محمد بزرگی در چهارمین سالگرد حادثه ساختمان پلاسکو قصد داشت تا با پرش از یک نردبان آتش‌نشانی به شهدای این حادثه، ادای احترام کند. او پس از گرفتن مجوز توانست یک نردبان آتش‌نشانی را برای این کار در اختیار بگیرد اما این اتفاق پایان خوشی نداشت. چترباز جوان از نردبان که حدود 56متر ارتفاع داشت و در شهرک اکباتان مستقر بود پایین پرید اما تلاش او برای باز کردن چتر فایده‌ای نداشت و او سقوط کرد و جانش را از دست داد. با گزارش این ماجرا به قاضی محمدجواد شفیعی بازپرس جنایی تهران، وی دستور داد چتر این چترباز برای بررسی‌های کارشناسانه در اختیار هیأت کارشناسی قرار بگیرد تا مشخص شود که  مشکلی داشته یا نه. همچنین فیلم‌هایی که لحظه سقوط را ثبت کرده‌اند بازبینی شود، اظهارات اپراتور چرثقیلی که نردبان آتش‌نشانی را به آنجا انتقال داده بود ثبت شود و تحقیق از شاهدان صورت بگیرد و همچنین شرایط آب و هوایی و ارتفاعی که قربانی از آنجا پریده نیز بررسی شود تا  علت این حادثه مرگبار و مقصران احتمالی آن شناسایی شود. 

ارسال نظر