زمان مطالعه: 4 دقیقه

جزئیات قتل عباس میرزاکریمی، محیط‌بانِ پیشکسوت در دماوند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در مورد ترور محیط بان پیشکسوت دماوندی گفت: قاتل یا قاتلان هنوز شناسایی نشده‌اند و باید اجازه داد پلیس با انجام اقدامات تخصصی پرونده را به جلو ببرد و امیدواریم بتوانند در کوتاه‌ترین زمان قاتل یا قاتلان را شناسایی کنند.
24 دی 1399
شناسه : 71523
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/71523
1917+
بالا
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در مورد ترور محیط بان پیشکسوت دماوندی گفت: قاتل یا قاتلان هنوز شناسایی نشده‌اند و باید اجازه داد پلیس با انجام اقدامات تخصصی پرونده را به جلو ببرد و امیدواریم بتوانند در کوتاه‌ترین زمان قاتل یا قاتلان را شناسایی کنند.

حادثه 24 - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در مورد ترور محیط بان پیشکسوت دماوندی گفت: قاتل یا قاتلان هنوز شناسایی نشده‌اند و باید اجازه داد پلیس با انجام اقدامات تخصصی پرونده را به جلو ببرد و امیدواریم بتوانند در کوتاه‌ترین زمان قاتل یا قاتلان را شناسایی کنند.

جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در تشریح جزئیات ترور، عباس میرزاکریمی رئیس سابق اداره محیط زیست و محیط‌بان پیشکوست دماوند، گفت: ایشان شب گذشته از جابان به سمت دماوند حرکت می‌کرد که در جابان هدف تیراندازی قرار گرفت البته زنده بودند و به سرعت به بیمارستان دماوند منتقل شدند اما به دلیل شدت جراحات جان سپرد.

وی ادامه داد: پیگیری‌های لازم توسط دستگاه های قضایی، امنیتی و انتظامی صورت گرفت و پرونده با حضور و نظارت دادستان دماوند تشکیل شد و دادستان در گفت و گویی بیان کرد که در حال حاضر مظنونانی مطرح هستند اما هنوز هیچ اظهارنظری مطرح نشده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست افزود: خانواده آقای میرزاکریمی یک ساعت پیش در پلیس آگاهی دماوند حضور یافتند البته مدتی پیش آقای میرزاکریمی توسط شخصی تهدید شده و مشخصات شخص را به دستگاه‌های انتظامی اعلام کرده بود.

محبت خانی یادآور شد: با قاطعیت نمی‌توان گفت مظنون اصلی آن شخص بوده هر چند خانواده آقای میرزاکریمی عنوان کردند که ممکن است ترور به دست آن شخص انجام شده باشد اما باید اجازه داد پلیس با انجام اقدامات تخصصی پرونده را به جلو ببرد و امیدواریم بتوانند در کوتاه‌ترین زمان قاتل یا قاتلان این محیط‌بان کهنه کار و پیکسوت را شناسایی کنند.

وی در مورد حمایت‌های قضایی از محیط بانان و مدافعان محیط زیست، گفت: محیط بانان در حین ماموریت مسلح و به تجهیزاتی مانند جلیقه ضدگلوله مجهز هستند؛ فلسفه وجودی سلاح در دست محیط‌بان برای حفظ جانش است البته امکان دارد محیط‌بانی در روزهای استراحت و خارج از شیفت مورد تهدید شخص یا اشخاص یا شکارچیان و متعدیان به محیط زیست قرار گیرد بنابراین باید مراجعه و ما را مطلع کند تا با هماهنگی حراست سازمان، حتی در زمان استراحت به سلاح مجهز شود بنابراین این موضوع پروسه خاص خود را دارد که در مورد محیط‌بانانی که دائم التهدید است انجام می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست افزود: محیط ‌بانان مانند نیروهای انتظامی در زمان شیفت مسلح هستند و زمان استراحت هم سلاح را تحویل می‌دهند.

وی یادآور شد: اگر محیط‌بانی ثابت کند برای حفظ جانش اقدام به تیراندازی کرده تیراندازی بر اساس قانون بکارگیری سلاح صورت گرفته البته قانون‌گذار این اجازه را نداده که محیط‌بان برای حفاظت از حیات وحش به شکارچی تیراندازی و در واقع می تواند به عنوان آخرین راهکار از سلاح در اختیار استفاده کند.

ارسال نظر