زمان مطالعه: 3 دقیقه

مرد شیشه ای مادرش را با ضربات مشت کشت / او مادرش را به شکل شیطان می دید

پسر معتاد به شیشه که در جریان درگیری با مادرش در پایتخت او را به قتل رسانده بود از سوی پزشکی قانونی مجنون شناخته شد.
14 دی 1399
شناسه : 71099
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/71099
679+
بالا
پسر معتاد به شیشه که در جریان درگیری با مادرش در پایتخت او را به قتل رسانده بود از سوی پزشکی قانونی مجنون شناخته شد.

 حادثه 24 - پسر معتاد به شیشه که در جریان درگیری با مادرش در پایتخت او را به قتل رسانده بود از سوی پزشکی قانونی مجنون شناخته شد.

این جنایت شامگاه سی‌ام بهمن سال گذشته حوالی خانی آباد تهران رخ داد. مقتول زنی حدودا 70ساله بود که جسدش در خانه‌اش و در داخل آشپزخانه افتاده بود. شواهد نشان می‌داد مقتول کمی آن طرف‌تر به قتل رسیده و قاتل جسد او را کشان‌کشان به نزدیکی یخچال برده و احتمالا قصد داشته آن را داخل یخچال قرار دهد که موفق نشده بود.

نخستین فردی که با جسد مقتول روبه‌رو شده بود دختر او بود. وی می‌گفت که برادرش با مادرش زندگی می‌کرده، اما حالا فراری شده واحتمالا وی دست به جنایت زده است.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که مظنون پرونده که 47ساله است، از 25سال قبل به مواد‌مخدر معتاد بوده و همین باعث شده بود که همسرش از او جدا شود. وی پس از جدایی از همسرش با مادرش زندگی می‌کرد اما در سال‌های اخیر اعتیاد شدیدی به شیشه پیدا کرده و از مدتی قبل به یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد منتقل شده بود. او 6روز پیش ازجنایت، از کمپ مرخص شده و به خانه مادرش برگشته بود اما پس از جنایت متواری شده بود. با به‌دست آمدن این اطلاعات شکی باقی نماند که این مرد قاتل مادر مسنش است و ماموران در ادامه تحقیقات موفق شدند مخفیگاه او را شناسایی و این مرد را دستگیر کنند. متهم در بازجویی‌ها به قتل مادرش اعتراف کرد، اما در اعترافاتی عجیب گفت کسی را که کشته شیطان بود نه مادرش. وی مدعی شد که مادرش را به شکل شیطان دیده و با ضربات مشت او را به قتل رسانده است.

با اظهارات این مرد، قاضی مصطفی واحدی، بازپرس دادسرای جنایی تهران وی را برای بررسی سلامت روانی‌اش به پزشکی قانونی معرفی کرد. پزشکان و متخصصان نیز با انجام آزمایش‌های مختلف اعلام کردند که متهم هنگام ارتکاب جنایت جنون داشته و مسئول اعمالی که انجام داده نبوده است. در این شرایط قاضی جنایی دستور داد که متهم در بیمارستان روانی بستری شود و تحت درمان قرار بگیرد، چرا که براساس قانون مجازات اسلامی، جنون رافع مسئولیت کیفری است و این فرد پس از درمان قطعی می‌تواند از بیمارستان روانی مرخص شود و زندگی‌اش را از سر بگیرد.

ارسال نظر