زمان مطالعه: 2 دقیقه

کشف گنجینه ۲۰۰ میلیاردی هخامنشی پیش از معامله قاچاقچیان

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پلیس پیشگیری ناجا از کشف پنج قطعه عتیقه مربوط به دوره هخامنشی و سلوکی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.
22 آذر 1399
شناسه : 70338
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/70338
812+
بالا
فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پلیس پیشگیری ناجا از کشف پنج قطعه عتیقه مربوط به دوره هخامنشی و سلوکی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

حادثه 24 - فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پلیس پیشگیری ناجا از کشف پنج قطعه عتیقه مربوط به دوره هخامنشی و سلوکی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

سردار  امیر رحمت الهی اظهارکرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه غارتگران میراث فرهنگی قصد فروش تعدادی اشیای تاریخی ـ فرهنگی در شهر کرمانشاه را دارند موضوع به صورت ویژه در دستور قرار گرفت.

وی افزود: ماموران یگان حفاظت کرمانشاه با همکاری پلیس امنیت اقتصادی پس از اطمینان از  وجود اموال تاریخی و فرهنگی در محل معامله و اخذ دستور از مقام قضائی در بازرسی از منزل مسکونی پنج قطعه عتیقه تاریخی مربوط به دوره هخامنشیان و سلوکیان کشف کردند.

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پلیس پیشگیری ناجا در خصوص نوع عتیقه های کشف شده گفت: اشیای عتیقه کشف شده شامل دو عدد گوشواره طلا به وزن ۴۱ گرم، دو عدد پیکرک به نقش فرشته بالدار به وزن ۳ گرم  و دو عدد کتیبه به خط میخی از جنس طلا است.

رحمت الهی با بیان اینکه بر اساس اعلام نظر اولیه کارشناسان میراث فرهنگی ارزش ریالی اشیای عتیقه کشف شده بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است، اظهارکرد: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه ایران از جمله کشورهایی است که دارای تاریخی بس کهن و تمدنی ریشه دار است و از این رو آنچه از گذشته ­های دور برای ایرانیان به جا مانده با سایر کشورها قابل مقایسه نیست، خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را در اسرع وقت با شماره تماس ۰۹۶۶۲ (پل ارتباطی مردم با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و یگان حفاظت) مطرح کنند و در حفظ میراث ماندگار ایران و تامین امنیت جامعه سهیم باشند.

ارسال نظر