زمان مطالعه: 6 دقیقه

استقلال: با پرسپولیس بازی نمی کنیم

استقلالی‌ها عصر جمعه تأکید داشتند شرایط باید قبل از جدال با پرسپولیس به معنای واقعی کلمه برای هر دو تیم برابر باشد در غیر این صورت دلیلی برای برگزاری دربی پایتخت وجود ندارد.
15 آذر 1399
شناسه : 70097
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/70097
522+
بالا
استقلالی‌ها عصر جمعه تأکید داشتند شرایط باید قبل از جدال با پرسپولیس به معنای واقعی کلمه برای هر دو تیم برابر باشد در غیر این صورت دلیلی برای برگزاری دربی پایتخت وجود ندارد.

حادثه 24 - استقلالی‌ها عصر جمعه تأکید داشتند شرایط باید قبل از جدال با پرسپولیس به معنای واقعی کلمه برای هر دو تیم برابر باشد در غیر این صورت دلیلی برای برگزاری دربی پایتخت وجود ندارد.

لیگ برتر ایران؛ سازمان لیگ روز جمعه اعلام کرد با توجه به برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، جدال پرسپولیس و نساجی که قرار بود روز یک‌شنبه هفته جاری در قائمشهر برگزار شود، لغو شده و در زمان دیگری برگزار خواهد شد. این خبر بازتاب وسیعی در جامعه فوتبال پیدا و استقلالی‌ها را نیز فوق‌العاده حساس کرده است به طوری که هم قبل از شروع تمرین جمعه و هم در پایان کار، به شدت از شرایط ایجاد شده ناراحت بودند.

برنامه فشرده

استقلالی‌ها معتقدند برنامه‌ریزی فشرده برای انجام دیدارهای پرسپولیس و برگزاری بازی‌های معوقه این تیم هیچ ارتباطی به آنها ندارد و تحت هیچ شرایطی نباید به خاطر برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا مزایای ویژه‌ای برای شاگردان یحیی گل‌محمدی در نظر گرفت که باعث تضییع حق سایر مدعیان قهرمانی می‌شود. مربیان استقلال اعتقاد داشتند اگر قرار است بازی این تیم با نساجی لغو شود (که همین اتفاق هم رخ داد) و مسابقه آنها با سپاهان نیز در هفته هفتم در تاریخ جدیدی برگزار شود، قطعاً جدال پرسپولیس با ذوب‌آهن در هفته ششم نیز لغو خواهد شد و به این ترتیب سرخپوشان سه هفته از مابقی مسابقات عقب می‌مانند ولی باید همه چیز قبل از جدال سنتی پایتخت عادلانه باشد بنابراین پرسپولیس پس از برگزاری فینال لیگ قهرمانان در روز ۲۹ آذر باید در اولین فرصت به ایران آمده و مسابقات عقب‌مانده خود را به صورت کاملاً فشرده برگزار کند. به زعم استقلالی‌ها، اینکه یحیی و شاگردان او در روزهای آغازین زمستان هر چهار روز یک‌بار به میدان بروند، مشکل خود آنهاست و ارتباطی به استقلال ندارد چون خود پرسپولیس می‌خواهد مسابقاتش قبل از فینال لیگ قهرمانان لغو شود.

شرایط برابر

استقلالی‌ها عصر جمعه تأکید داشتند شرایط باید قبل از جدال با پرسپولیس به معنای واقعی کلمه برای هر دو تیم برابر باشد در غیر این صورت دلیلی برای برگزاری دربی پایتخت وجود ندارد. یکی از مسئولان باشگاه روز گذشته پیرامون همین مسئله به خبرورزشی گفت: قرار است ابتدا مدیران ارشد استقلال مصاحبه کرده یا بیانیه بدهند و به همین خاطر الان نمی‌خواهم با صراحت مصاحبه کنم ولی قاطعانه می‌گویم منافع باشگاه استقلال چیزی نیست که به همین راحتی از کنار آن عبور کنیم. پرسپولیس حتماً باید قبل از بازی با استقلال به مصاف نساجی، ذوب‌آهن و سپاهان برود تا در شرایطی کاملاً برابر مهیای دربی شود. جدا از بحث استراحت بیشتر، وضعیت روانی ناشی از نتایج کسب شده در آن سه مسابقه و بازیکنانی که احتمالاً محروم خواهند شد هم فوق‌العاده مهم است. اصلاً خنده‌دار است ما قبل از بازی با پرسپولیس، هفت بار به میدان برویم و نفرات محروم و مصدوم ما بر پایه این مسابقات مشخص شوند ولی پرسپولیس با تعداد بازی‌های کمتر و به تبع آن، با نفرات بیشتر و تازه‌نفس‌تر به میدان بیاید. یک بار هفته گذشته تهدید کردیم اگر پرسپولیس قبل از ما با سپاهان بازی نکند، ما هم مقابل قرمزها بازی نخواهیم کرد؛ حالا دوباره با صراحت می‌گوییم اگر همه چیز قبل از دربی عادلانه نباشد، وارد زمین نخواهیم شد.

لغو همه مسابقات

تعدادی از بازیکنان استقلال نیز روز جمعه پس از پایان تمرین معتقد بودند اگر فدراسیون واقعاً می‌خواهد نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا نتیجه خوبی بگیرد و در عین حال عدالت نیز به طور کامل رعایت شود، بهتر است مسابقات را یکی، دو هفته به طور کامل تعطیل کند تا شرایط برای همه یکسان شود. طرحی که البته به احتمال بسیار زیاد حالت اجرایی پیدا نخواهد کرد.

ارسال نظر