زمان مطالعه: 3 دقیقه

سرنوشت نامعلوم شیما / مردی 61 ساله او را در ترمینال بیهقی ربوده است

15‌ماه پس از ربوده شدن دختری 16ساله به‌نام شیما در تهران، به‌دستور دادستان تهران تنها مظنون این پرونده که مردی 61ساله است بازداشت شد.
10 آبان 1399
شناسه : 58786
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/58786
2070+
بالا
15‌ماه پس از ربوده شدن دختری 16ساله به‌نام شیما در تهران، به‌دستور دادستان تهران تنها مظنون این پرونده که مردی 61ساله است بازداشت شد.

حادثه 24 - 15‌ماه پس از ربوده شدن دختری 16ساله به‌نام شیما در تهران، به‌دستور دادستان تهران تنها مظنون این پرونده که مردی 61ساله است بازداشت شد.

همه‌‌چیز از روزی شروع شد که شیما، دانش‌آموز دبیرستانی سراغ یک فروشنده بدلیجات رفت تا یک گردنبند بدلی بخرد. فروشنده که پسر جوانی بود به این بهانه که جعبه گردنبند آماده نیست شماره موبایل شیوا را گرفت و این شروع مزاحمت‌های تلفنی فروشنده برای دختر نوجوان بود. او با تماس‌هایش توانست شیوا را فریب دهد و دومرتبه با او قرار ملاقات در بیرون از خانه گذاشت اما سومین مرتبه که روز 26مرداد‌ماه سال98 بود وقتی شیما به سر قرار با او رفت ناپدید شد. به‌دنبال ناپدید شدن دختر نوجوان، پدر و مادرش تلاش برای یافتن او را آغاز کردند. آخرین تماس وی با خانواده‌اش چند ساعت پس از مفقود شدنش بود. او در این تماس گریه می‌کرد و ناراحت بود اما بدون آنکه به‌روشنی بگوید چه اتفاقی برایش افتاده، تماس قطع شد.

نخستین مظنون گم‌شدن شیما، جوان فروشنده بود. او پس از دستگیری گفت: من با او تماس داشتم و خواستم از خانه بیرون بیاید اما بعد از چند ساعت از هم جدا شدیم و اطلاعی از وی ندارم. پدر و مادر شیما با دنبال کردن شماره‌ای که وی آخرین تماس را با آن گرفته بود پی بردند دخترشان از مغازه‌ای در ترمینال بیهقی با آنها صحبت کرده است. آنها پلیس را خبر کردند و به این مغازه رفتند اما بررسی‌ها نشان داد که شیما فقط برای یک تماس تلفنی وارد این مغازه شده بود و بعد از تماس از آنجا خارج شده است. تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته نشان می‌داد که دختر نوجوان پس از این تماس برای دقایقی روی یکی از نیمکت‌های ترمینال نشسته و در ادامه مردی به‌سراغ او آمده و پس از دقایقی صحبت، او را با خود برده است. این مرد شیما را سوار خودروی پژو پارس سفیدرنگ کرده بود و تحقیقات نشان می‌داد که او 61سال دارد و به تنهایی در خانه‌ای قدیمی در شرق تهران زندگی می‌کند. با دستگیری این مرد در بازرسی خانه‌اش چندین جفت کفش، زیورآلات بدلی و موی دخترانه کشف شد. او اعتراف کرد که چون دختر نوجوان را در ترمینال تنها دیده به او در خانه‌اش پناه داده و او بعد از یک شب آنجا را ترک کرده است. وی مدتی بعد آزاد شد اما خانواده شیما معتقد بودند که او از سرنوشت دخترشان آگاه است. پدر شیما بعد از 15‌ماه بی‌خبری از دخترش چند روز قبل در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد از رئیس قوه قضاییه برای یافتن دخترش کمک خواست. او در این‌باره می‌گوید: وقتی از آقای رئیسی درخواست کمک کردم با من تماس گرفته و اعلام شد دادستان تهران دستور بازداشت تنها مظنون پرونده را صادر کرده است. او روز چهارشنبه بازداشت شد و این بار قرار است تحقیقات از وی تا روشن شدن سرنوشت دخترم ادامه پیدا کند.

ارسال نظر