زمان مطالعه: 2 دقیقه

شبیخون پلیس به اراذل و اوباش در شیراز

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: طی ۶ ماه اول امسال ۷۸۰ نفر اراذل و اوباش در این استان دستگیر شده‌اند.
10 مهر 1399
شناسه : 57818
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/57818
1217+
بالا
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: طی ۶ ماه اول امسال ۷۸۰ نفر اراذل و اوباش در این استان دستگیر شده‌اند.

حادثه 24 - فرمانده انتظامی استان فارس گفت: طی ۶ ماه اول امسال ۷۸۰ نفر اراذل و اوباش در این استان دستگیر شده‌اند.

سردار رهام‌بخش حبیبی افزود: قرارگاه تاکتیکی مبارزه با اراذل و اوباش با هدف مقابله با اعمال مجرمانه از قبیل تظاهر مستانه، اخلال در نظم عمومی، تیراندازی، چاقو کشی، عربده کشی، نزاع و درگیری، قدرت نمایی و تشدید و تسریع در برخورد با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت بویژه در صحنه وقوع جرم، از مرداد در استان فارس فعال و راه اندازی شده است.

حبیبی گفت: از مرداد امسال تاکنون، ۲۱۶ نفر از اراذل و اوباش که باعث سلب آسایش شهروندان فارس شده بودند دستگیر و  تحویل مراجع قضائی شدند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در بازرسی از مخفیگاه  ۷۸۰ نفر اراذل و اوباش دستگیر، احضار و تحت کنترل قرار گرفته، بیش از ۱۰۰ تیغه انواع سلاح سرد از نوع قمه، ساطور، تبر و ... کشف شده است.

حبیبی گفت: اخلال در نظم عمومی، قدرت نمایی، درگیری، تهدید با سلاح سرد و گرم، عربده کشی، ایجاد رعب و وحشت، ضرب و شتم، زورگیری، سرقت به عنف و مسلحانه و گردنکشی در صفحات فضای مجازی نیز در سوابق مجرمان به چشم می‌خورد.

او با بیان اینکه در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و مقابله با فروشندگان سلاح سرد، در بازدید از ۳۵ واحد صنفی، ۱۴۰۰ تیغه انواع سلاح سرد از نوع ساطور، قمه، دشنه، تبر و ...کشف شده است، گفت: در این خصوص ۸ نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه امنیت شهروندان خط قرمز پلیس است، خاطر نشان کرد: تحرکات اراذل و اوباش توسط پلیس فارس رصد و برابر قانون با آنان به شدت برخورد می‌شود.

ارسال نظر