زمان مطالعه: 3 دقیقه

انهدام باند هکرهای 18 ساله در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، از انهدام باند سارقان اینترنتی در کرمانشاه و دستگیری هفت نفر که با ایجاد درگاه جعلی بانک (فشینیگ) اقدام به سرقت از کارت‌های بانکی بیش از ۷۰۰ نفر در سراسر کشور کرده بودند، خبر داد.
01 مهر 1399
شناسه : 57496
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/57496
464+
بالا
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، از انهدام باند سارقان اینترنتی در کرمانشاه و دستگیری هفت نفر که با ایجاد درگاه جعلی بانک (فشینیگ) اقدام به سرقت از کارت‌های بانکی بیش از ۷۰۰ نفر در سراسر کشور کرده بودند، خبر داد.

حادثه 24 - فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، از انهدام باند سارقان اینترنتی در کرمانشاه و دستگیری هفت نفر که با ایجاد درگاه جعلی بانک (فشینیگ) اقدام به سرقت از کارت‌های بانکی بیش از ۷۰۰ نفر در سراسر کشور کرده بودند، خبر داد.

 سردار «علی اکبر جاویدان» اظهارداشت: به دنبال رصد فضای مجازی در شبکه های اجتماعی توسط پلیس فتا کرمانشاه، ماموران متوجه یک درگاه جعلی بانکی (فشینیگ) شدند که توسط نوجوان ۱۸ ساله ای در یکی از پیام رسان های خارجی ایجاد شده بود.

وی ادامه داد: ماموران پلیس فتا در تحقیقات تکمیلی خود دریافتند که این شخص با ترفند دانلود فیلم های اکران شده روی پرده سینما به مبلغی ناچیز، فروش شارژ ارزان قیمت و ... به اطلاعات بانکی کاربران که بیشتر در رده های سنی نوجوانان و جوانان بودند دسترسی پیدا کرده و اقدام به سرقت مبلغی از آن می کرد.

سردار جاویدان تصریح کرد: صاحب درگاه جعلی و همدستانش برای شناسایی نشدن در ازای پرداخت مقداری وجه نقد به افراد کارتن خواب کارت بانکی آنها را دریافت و مبالغ سرقت شده را به این حساب ها واریز و سپس با مراجعه به پمپ بنزین های سطح شهر آن را تبدیل به پول نقد می کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس فتا و تحت کنترل قراردادن محل های تردد متهمان، هفت نفر در این راستا شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در عملیاتی منسجم دستگیر شدند.

وی گفت: در فرآیند رسیدگی به این پرونده و باتوجه به اسناد و مدارک، مشخص شد بیش از ۷۰۰ نفر در سراسر کشور مورد سرقت قرار گرفته اند.

سردار جاویدان با بیان اینکه در بازرسی های اولیه از منزل متهم اصلی (صاحب درگاه جعلی بانکی) بیش از ۶۲۰ میلیون ریال وجه نقد به همراه تعداد زیادی کارت بانکی و تجهیزات مربوطه کشف شده است، گفت: تحقیقات تکمیلی در خصوص اطلاع از تعداد سرقت های انجام شده و مبلغ برداشت شده از حساب قربانیان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان از ادامه تلاش پلیس برای شناسایی دیگر همدستان احتمالی اعضای باند سرقت اینترنتی خبر داد و از شهروندان خواست تنها در درگاه های معتبر بانکی که مورد تایید است اقدام به خرید اینترنتی کنند.

ارسال نظر