زمان مطالعه: 12 دقیقه

واکنش وزیر بهداشت به اتهام فساد مالی پسرش: اگر فاسد است مجازاتش کنید

وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشت: دستور فرمایید تا رسیدگی شود که اگر مدرکی دارند که فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه­‌ای را که متعهد به اجرا بوده، رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمایید. اینجانب در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌­شناسم.
19 شهریور 1399
شناسه : 57067
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/57067
581+
بالا
وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشت: دستور فرمایید تا رسیدگی شود که اگر مدرکی دارند که فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه­‌ای را که متعهد به اجرا بوده، رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمایید. اینجانب در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌­شناسم.

حادثه 24 - وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشت: دستور فرمایید تا رسیدگی شود که اگر مدرکی دارند که فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه­‌ای را که متعهد به اجرا بوده، رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمایید. اینجانب در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌­شناسم.

روز جمعه گذشته امام جمعه ملارد ادعا کرد که پسر وزیر بهداشت ، پیمانکار سه بیمارستان در شهریار است، پول کار را گرفته و کار را به نوعی رها کرده است.

سعید نمکی وزیر بهداشت در نامه به آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در این خصوص نوشت: «آنچه به استحضار می‌­رسد شکوائیه نیست، گلایه‌­مندی یکی از سربازان کوچک این مرز و بوم است که چهار دهه از ایام زندگیش را صادقانه موقوف خدمتگزاری مردم و اعتلای این سرزمین کرده است. در سخت‌­ترین روزها و در سهمگین‌­ترین عرصه‌­ها برای سربلندی و عزت نظامی که با خون هزاران شهید بزرگوار بر پای مانده تن به آتش زده و اینک فرماندهی یکی از هولناک­ترین بلایای تاریخ همه‌­گیری­‌های جهان را ماه‌هاست بر دوش می­‌کشد و تلاش می‌­کند بی‌­وقفه و شبانه‌­روز در اوج تحریم­‌های ظالمانه، مضایق ریال و ارز و تنگنای اقتصادی بی‌­بدیل سال­‌های پس از انقلاب، پرچم سرافرازی کشورش را با فداکردن آرامش، سلامتی و آبروی خود و همکارانش در عرصه جهانی برافرازد، نیامده تا نام و نان کسب کند آمده تا آبرو و جان فدا کند. نیت نکرده این دوران را پلکان صعود دنیایش قرار دهد با خدایش عهد کرده تا هرچه دارد در این عرصه پربلا ببازد تا شاید بتواند از ابتلا و مرگ مردم عزیز کشورش ذره­ای بکاهد.

اولین روزی که گام در این مجموعه پرتلاطم نهادم، مبارزه با فساد را در کنار برنامه‌­ریزی زیربنایی، جهت توسعه زیرساخت­‌ها، تقدم پیشگیری بر درمان، ایجاد ساختارهای هوشمند و ده‌ها مورد دیگر را هدف قرار دادم. گرچه سیل و زلزله و آنفلوآنزا و کرونا نفس­‌گیر شد مع­‌الوصف در استمرار راهی که برگزیدم از پای ننشستم. درگیری با مافیایی که سال‌ها شکل گرفته بود و در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی یکه­‌تازی می‌­کرد، کار ساده­ ای نیست. مجموعه‌­ای که تارهای نامرئی در دستگاه‌­های بیرون از وزارتخانه تنیده بود و ابزار گسترده تبلیغاتی برای تخریب در اختیار داشت، بلافاصله واکنش‌­ها شروع شد و غافلگیرانه همه امکانات را برای تهمت، افترا و نشر کذب به کار گرفت، امواج سهمگینی به ­راه افتاد که یارای تاب­‌آوری برای کمتر کسی می­‌گذاشت.

 تعداد زیادی که در بین آنها خیرخواهان مصلحت­‌اندیشی هم بودند از من خواستند کوتاه بیایم چون خود و خانواده‌­ام بشدت تحت فشار و تهدید بودیم اما از آنجا که معتقدم اگر روزی برای دفاع از مرزهای جغرافیایی کشور به شوق شهادت می‌­رفتیم امروز رسالت همگانی دفاع از مرز پاکیزگی و شفافیت است. موریانه‌­ای که چارچوب نظام را می‌­خورد، فسادست همان اولویت مهمی که حضرتعالی به خوبی دریافتید و اولین گامتان در توسعه عدالت، مبارزه با آن بود. با حضور جنابعالی و دلگرمی از قول محکم پیگیری و حمایت در این راه پرهراس دلگرم­تر ادامه دادم و مستحضرید که موارد متعددی بدون جنجال رسانه‌­ای و تشویش اذهان و تشدید بی‌­اعتمادی عمومی تقدیم شد و مورد پیگیری قرار گرفت.

حاصل این شیوه خداپسندانه صرفه‌­جویی بیش از 600 میلیون یورو در سخت‌­ترین سال اقتصادی کشور و با وجود همه بلایا و مشکلات بود. ضمن آنکه کلیه موارد بلاتکلیف نیز تعیین وضعیت شد.

در این ایام طوفان‌هایی سازمان یافته و در مقاطع خاص شکل گرفت که به لطف پروردگار شر طراحانش به خودشان بازگشت. پرونده یکی از افرادی که اخیراً با صبوری اینجانب و پیگیری در مراجع محترم قضایی به سرانجام رسید و منتهی به صدور رأی محکومیت وی شد پدیده بسیار جالبیست، ایشان با ندامت از استفاده ابزاری مافیای دارو بیاناتی دارد که شنیدنیست که ان‌شاءالله به‌موقع به استحضار عموم خواهد رسید. ایستادن یک تنه در مقابل گروه بی‌­انصاف و خدانشناسی که داروی تاریخ گذشته یا تقلبی را به کودک سرطانی معادل دریافت وجه گوشواره‌­هایش که مادرش در خواب درآورده و فروخته، می­‌فروشند کار ساده­‌ای نیست.

البته هرگز نباید شرافت و صداقت آنان‌که در تمام سال‌های پس از انقلاب در تولید، واردات، توزیع و عرضه داروی مورد نیاز مردم شبانه‌­روز تلاش کرده‌­اند با سیاهکاری گروهی سودجو نادیده گرفته شود. وسواس و واکاوی در ورود دانشجویان گروه پزشکی و مبارزه با صندلی­‌فروشی و برخورد با رانت در این حوزه، چراغ خاموش و بدون غوغا سالاری از دیگر مواردیست که حضرتعالی واقفید.

اخیراً ویدئویی در شبکه‌­های اجتماعی و فضای مجازی از سخنان امام جمعه محترم ملارد از تریبون نمازجمعه پخش شد که تصاویر هوشمندانه مخربی نیز بدان افزوده بودند که طبق فرمایش ایشان فرزند اینجانب که از حدود بیست سال پیش مهندس عمرانست به عنوان پیمانکار، سه پروژه بیمارستانی را چند سال پیش گرفته و پول آن را برداشته و رفته است. از آنجا که حدس من سوءاستفاده از سادگی ایشان بود مراتب را به برادر ارجمند و گرانقدرم جناب آقای حاجی علی اکبری رئیس محترم شورای سیاست­گذاری ائمه جمعه منعکس نمودم تا با تنویر ذهن ایشان خود به مرمت گفتار بی­‌مبنایشان بپردازند زیرا معتقدم در این دوران حساس که دشمنان متحدند تا نهادها و شخصیت­‌های روئیده از متن انقلاب را مورد هجمه قرار دهند خودزنی درون نظام شادمانی دیگران را سبب خواهد شد. مع‌­الوصف به دلیل طولانی شدن این حرکت و استمرار شیطنت جریانی که به نیت انتقام‌­جویی از پرچمداران مبارزه با فساد از هر تلاشی فروگذار نیستند مراتب به استحضار رسید تا عنایت فرمائید.

اولاً: دستور فرمایید تا رسیدگی شود که اگر ایشان مدرکی دارند که آیا فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه­‌ای را که متعهد به اجرا بوده، رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمایید. اینجانب در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌­شناسم. فرزندان من پدری را تجربه کرده­‌اند که با چهار دهه خدمت، ریالی از بیت‌­المال را جابجا نکرده، یک روز حق مأموریت قانونی نگرفته، اگر غذایی در دفترش خورده وجهش را پرداخته و لیتری از بنزین اتومبیل دولتی صرف خانواده‌­اش نشده است. اگر در سایه چنین پدری فرزندی ناخلف آنگونه که شیخ بزرگوار از جایگاه خطابه‌­های امیرالمومنین (ع) می‌فرماید حضور دارد حقش کشیدن سخت­‌ترین مجازات‌هاست.

ثانیاً: اما اگر آنچه فرموده‌­اند، کذبست، به عنوان رئیس محترم حق‌طلب قوه قضائیه اجازه ندهید بعضی از جایگاه‌ها و تریبون‌ها از برخورد قانونی مصون باشند؛ فساد فقط یک جنبه اقتصادی ندارد، لجن‌­مال کردن حیثیت سربازان صدیق نظام، بی­‌اعتمادی مردم از حکومت و اینکه بگویند این هم پرچمدار ضد فساد و بهره برداری مفسدین اقتصادی در راستای تبرای خود از آنچه بر حقوق بیت‌­المال روا داشته­‌اند به بهانه گفتار بی‌­مبنا و ناشیانه فردی از تریبون با اهمیت نمازجمعه نیز نیازمند برخورد و پیگیریست.

تمنای اینجانب در این راستا، جهت دفاع و اعاده حیثیت خود نیست که مردم شریف این سرزمین حداقل خدمات سرباز خدمتگزارشان در چهاردهه خدمت را می­‌شناسند بلکه دفاع از آنانیست که گامی برای فسادستیزی بر­می‌­دارند و با برنامه‌­ریزی سازمان یافته در قد‌م­‌های اول خانه‌­نشین و یا به طرق دیگر گرفتار می‌شوند و دیگران نیز با نگرانی از جو تخریب در این راه پرهراس گام نمی­‌نهند و این خود می‌­تواند به بقای فساد بینجامد. توفیق، عزت و سربلندی آن عزیز ارجمند را از خداوند بزرگ مسألت دارم.

ارسال نظر