زمان مطالعه: 6 دقیقه

مصدوم شدن جوان طبیعت دوست هنگام خاموش کردن آتش

پیمان عباسی جوان ۲۱ ساله اهل روستای هود شهرستان اوز در جنوب استان فارس در جریان آتش سوزی اخیر در کوه های اطراف روستای دهنو شهرستان خنج دچار حادثه شد و از روز گذشته (پنجشنبه ۱۲ شهریور ۹۹) در بیمارستان اوز بستری شده است.
14 شهریور 1399
شناسه : 56833
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/56833
638+
بالا
پیمان عباسی جوان ۲۱ ساله اهل روستای هود شهرستان اوز در جنوب استان فارس در جریان آتش سوزی اخیر در کوه های اطراف روستای دهنو شهرستان خنج دچار حادثه شد و از روز گذشته (پنجشنبه ۱۲ شهریور ۹۹) در بیمارستان اوز بستری شده است.

حادثه 24 - پیمان عباسی جوان ۲۱ ساله اهل روستای هود شهرستان اوز در جنوب استان فارس در جریان آتش سوزی اخیر در کوه های اطراف روستای دهنو شهرستان خنج دچار حادثه شد و از روز گذشته (پنجشنبه ۱۲ شهریور ۹۹) در بیمارستان اوز بستری شده است.

این جوان فداکار و دوستدار طبیعت بهمراه مدیر و چند تن از نیروهای منابع طبیعی شهرستان لارستان برای خاموش کردن آتش سوزی در ارتفاعات منطقه لیتویه شهرستان خنج به محل آتش سوزی اعزام شده بود که دچار حادثه شد.

مدیر منابع طبیعی شهرستان لارستان روز جمعه گفت: پیمان عباسی یکی از دوستدارن و فعالان زیست محیطی است که داوطلبانه خواستار کمک و خاموش کردن آتش در ارتفاعات لیتویه شهرستا اوز بوده است.

منصور رضایی با تشریح جزئیات بیشتر این حادثه گفت: از اواخر روز سه شنبه همراه با پیمان عباسی به منطقه آتش سوزی اعزام شدیم که پس از ساعات ها تلاش برای فرونشست آتش  با کمبود مواد غذایی، آذوقه وبویژه آب آشامیدنی مواجه شدیم.

وی بیان داشت: در راه بازگشت نیز متوجه شدیم که مسیر را گم کرده ایم و حدود ساعت سه بامداد روز چهارشنبه  پیمان عباسی نیز از شدت ضعف بدنی دچار حادثه و سرگیجه شد و به دلیل نبود ارتباط تلفنی مجبور شدیم با طی کرن مسافت ها به بالای کوه برویم و از انجا با تماس تلفنی درخواست کمک و نجات کردیم.

رضایی گفت: در همین حین و با کمک نیروهای امدادی هلال احمر توسط  بالگرد اعزامی از شیراز از خطر مرگ نجات یافتیم.

مدیر منابع طبیعی لارستان گفت: روز گذشته نیز پس از تماس تلفنی با پیمان عباسی متوجه شدم که وی به دلیل سرگیجه و بی هوشی مجدد، به بیمارستان شهرستان اوز اعزام و بستری شده است.

حال عمومی پیمان خوب است

یکی از همراهان پیمان عباسی در بیمارستان شهرستان اوز نیز گفت: حال عمومی این جوان فداکار و دوستدار طبیعت خوب است.

 وی بیان کرد: پیمان روز گذشته پس از بازگشت به خانه و امدادرسانی اولیه توسط نیروهای هلال احمر مجدد دچاز ضعف شدید بدنی ، سرگیجه و بی هوشی شد که در کوتاهترین زمان  به بیمارستان اعزام شد.

خواهر پیمان عباسی نیز می گوید: از نظر پزشکان وی باید همچنان تحت نظر و بستری باشد و هنوز آزمایش های اولیه از جمله سی تی اسکن از مغز وی هنوز انجام نشده است.

خانواده پیمان عباسی می گویند: انجام برخی آزمایش ها نیازمند هزینه های زیاد است که توان پرداخت این هزینه ها برای خانواده پیمان ممکن نیست، آنها خواستار همکاری مسئولان و کارگزاران در این زمینه هستند.

آتش سوزی ارتفاعات لیتویه مهار شد

آتش سوزی ارتفاعات لیتویه و کوه های مشرف به روستای دهنو شهرستان خنج پس از سه شبانه روز تلاش و جان فشانی و فداکاری نیروهای امدادی و مردمی همچون پیمان عباسی عصر روز گذشته مهار شد.

مدیرمنابع طبیعی شهرستان خنج گفت : این آتش‌سوزی که علت آن مشخص نیست از عصر روز یازدهم شهریورماه ۹۹ در سطح وسیعی از ارتفاعات رشته کوه لیتویه در شمال خنج مشرف به روستای دهنو در هفت کیلومتری شمال شرق خنج آغاز شد.

کشکولی بیان کرد: هم اینک نیز نیروهای منابع طبیعی شهرستان به منطقه آتش سوزی اعزام شده اند و در حال بررسی علت و برآورد میزان خسارات  و وسعت آتش سوزی هستند.

به گفته وی، منطقه‌ای که آتش در آن رخ داد به دلیل بارش‌های سال زراعی جاری، دارای پوشش انبوه مرتعی بوده است.

لیتویه، دومین منطقه شکار ممنوع شهرستان خنج است.

کشکولی در ادامه گفت: با هماهنگی با فرماندار و مدیرکل منابع طبیعی استان به عیادت این جوان خواهیم رفت و از هر گونه کمک و همکاری در فرایند درمان وی از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهیم کرد.

وی بیان داشت: هماهنگی های لازم برای اعزام بالگرد و نیروهای امدادی هلال احمر برای نجات این جوان و مدیر منابع طبیعی لارستان در ارتفاعات لیتویه به محض درخواست کمک انجام شده بود.

شهرستان خنج در فاصله ۲۶۵ کیلومتری ، اوز در فاصله ۳۷۵ کیلومتری و لارستان در فاصله ۳۳۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارند.

ارسال نظر