زمان مطالعه: 4 دقیقه

کلاهبرداری راننده آمبولانس با فروش کارت جعلی پرستاری

راننده آمبولانس که خود را پزشک و عضو سازمان علوم پزشکی معرفی و برای نیرو‌های خدماتی بیمارستان‌ها کارت جعلی پرستاری صادر می‌کرد از سوی پلیس استان البرز دستگیر شد.
03 شهریور 1399
شناسه : 56439
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/56439
393+
بالا
راننده آمبولانس که خود را پزشک و عضو سازمان علوم پزشکی معرفی و برای نیرو‌های خدماتی بیمارستان‌ها کارت جعلی پرستاری صادر می‌کرد از سوی پلیس استان البرز دستگیر شد.

حادثه 24 - راننده آمبولانس که خود را پزشک و عضو سازمان علوم پزشکی معرفی و برای نیرو‌های خدماتی بیمارستان‌ها کارت جعلی پرستاری صادر می‌کرد از سوی پلیس استان البرز دستگیر شد.

سرهنگ «محمد نادربیگی» رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اعلام این خبر گفت: همزمان با دریافت گزارش‌هایی مبنی بر اینکه یک راننده آمبولانس با معرفی خود به‌عنوان پزشک و فردی دارای نفوذ در سازمان علوم پزشکی و نظام پرستاری، اقدام به جمع‌آوری مدارک هویتی از افراد مختلف کرده و در قبال دریافت ۵ میلیون تومان از هر متقاضی به آن‌ها کارت نظام پرستاری داده است بررسی موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

این متهم که از ده‌ها نفر با این شیوه کلاهبرداری کرده بود تحت تعقیب قرار گرفت و در ادامه مشخص شد وی با توجه به نوع فعالیت و شغل اش با بیمارستان‌های مختلف ارتباط داشته و با اصطلاحات پزشکی نیز کاملا آشنا بوده و براحتی اعتماد دیگران را جلب و اقدام به تهیه کارت‌های نظام پرستاری کرده است. این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان بلافاصله محل سکونت متهم و همدستانش را شناسایی کرده و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه و با همکاری کلانتری ۲۱ فاز ۴ مهرشهر همزمان ۲ نفر از متهمان اصلی را شناسایی و دستگیر کردند. مأموران در ادامه یکی دیگر از همدستان آن‌ها را نیز شناسایی و در عملیات جداگانه در مخفیگاهش دستگیر کردند. در بازرسی از خانه و خودرو‌های متهمان، ۱۰ قطعه کارت نظام پرستاری جعلی با هویت‌های مختلف و یک عدد مهر جعلی نیز کشف کردند.

سرهنگ نادربیگی با اشاره به اینکه سردسته باند در اعترافات خود مدعی شد که با همدستی اعضای گروه اقدام به چاپ کارت‌های نظام پرستاری جعلی کرده و در قبال هر کارت ۵ میلیون تومان از متقاضیان دریافت کرده است. متهمان تاکنون بیش از ۷۵ فقره کارت برای افراد مختلف که به‌عنوان نیروی خدماتی در بیمارستان‌های کرج و تهران فعالیت می‌کردند، صادر کرده است.

این مقام انتظامی گفت: با تلاش شبانه روزی کارآگاهان تا کنون ۱۰ فقره کارت نظام پرستاری کشف، ۱۱ نفر از کسانی که از کارت‌ها استفاده می‌کنند، دستگیر و ۳۵ نفر از کسانی که قبلاً کارت را تحویل گرفته‌اند نیز شناسایی و تلاش برای شناسایی سایر افرادی که کارت‌های نظام پرستاری جعلی در اختیار آن‌ها است، ادامه دارد. رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: با توجه به اینکه افراد مورد نظر پس از دریافت کارت‌های پرستاری به‌عنوان پرستار خانگی و خصوصی فعالیت می‌کردند و هیچ گونه تخصص و مهارتی در این رشته ندارند احتمال اینکه به بیماران صدمات جبران‌ناپذیری وارد کنند وجود دارد بنابراین دستگیری این افراد با جدیت ادامه دارد.

ارسال نظر