زمان مطالعه: 2 دقیقه

عتیقه های تقلبی دست باند کلاهبردار را رو کرد

فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری اعضای باند فروش عتیقه جات تقلبی و اعتراف متهمان به ۱۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد.
27 مرداد 1399
شناسه : 56093
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/56093
1167+
بالا
فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری اعضای باند فروش عتیقه جات تقلبی و اعتراف متهمان به ۱۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد.

حادثه24- فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری اعضای باند فروش عتیقه جات تقلبی و اعتراف متهمان به ۱۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد.

سرهنگ سعید دادگر  گفت: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از وی توسط عده ای ناشناس، مراتب به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گلستان اظهار داشت: طی بررسی های مقدماتی ماموران مشخص شد، متهمان که اهل استان خراسان شمالی بودند طعمه های خود را در گلستان و مازندران شناسایی کرده و به بهانه فروش تعداد زیادی سکه و اشیاء عتیقه با قیمتی مناسب با آنان قرار ملاقات حضوری می گذاشتند.

وی افزود: در این قرارها، متهمان با نشان دادن ۲ عدد سکه واقعی، اعتماد مال باختگان را جلب و پس از دریافت مبالغ هنگفتی وجه نقد، تعداد زیادی سکه و عتیقه جات تقلبی به آنان فروخته و از محل متواری می شدند.

سرهنگ دادگر تصریح کرد: در مواردی نیز که خریداران متوجه تقلبی بودن اشیاء عتیقه می شدند، کلاهبرداران با تهدید مبالغ را گرفته و اقدام به فرار می کردند.

این مقام انتظامی گفت: تحقیقات تخصصی و میدانی پلیس آغاز شد و سرانجام با اشراف اطلاعاتی ماموران، اعضای این باند ۴ نفره شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی طی ۲ عملیات جداگانه در مخفیگاهشان در "گرگان" و "آق قلا" دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان گلستان افزود: متهمان در مواجهه با مستندات پلیس چاره ای جز اعتراف نداشتند و تا کنون به ارتکاب ۱۱ فقره کلاهبرداری از شهروندان به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اقرار کردند.

سرهنگ دادگر با تاکید بر مقابله بی امان پلیس با مجرمان و مخلان امنیت جامعه، خاطرنشان کرد: افرادی که به شیوه مشابه از آنان کلاهبرداری شده است می توانند به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان مراجعه کنند.

 
ارسال نظر