زمان مطالعه: 6 دقیقه

توضیحات پلیس درمورد مرگ نوجوان قهاوندی در درگیری با حفاران غیرمجاز

کشته شدن محمدرضا ویسی نوجوان ۱۳ ساله در جریان دستگیری و تیراندازی به سوی حفاران غیرمجاز در قهاوند همدان بازتاب‌هایی را در فضای مجازی به‌دنبال داشت، به‌طوری‌که خانواده این پسر نوجوان با تعرض به پاسگاه قهاوند ناراحتی خود را ابراز کردند.
26 مرداد 1399
شناسه : 56021
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/56021
1879+
بالا
کشته شدن محمدرضا ویسی نوجوان ۱۳ ساله در جریان دستگیری و تیراندازی به سوی حفاران غیرمجاز در قهاوند همدان بازتاب‌هایی را در فضای مجازی به‌دنبال داشت، به‌طوری‌که خانواده این پسر نوجوان با تعرض به پاسگاه قهاوند ناراحتی خود را ابراز کردند.
حادثه24- کشته شدن محمدرضا ویسی نوجوان ۱۳ ساله در جریان دستگیری و تیراندازی به سوی حفاران غیرمجاز در قهاوند همدان بازتاب‌هایی را در فضای مجازی به‌دنبال داشت، به‌طوری‌که خانواده این پسر نوجوان با تعرض به پاسگاه قهاوند ناراحتی خود را ابراز کردند.
سه‌شنبه هفته گذشته در پی شلیک پلیس به باند حفاران غیرمجاز در روستای شیرین‌آباد قهاوند همدان یک نوجوان ۱۳ ساله جان خود را از دست داد و دیگر اعضا دستگیر شدند.

روزنامه همدان پیام نوشت: کشته شدن این نوجوان در حادثه تیراندازی پلیس بازتاب‌هایی را در فضای مجازی به‌دنبال داشت، به‌طوری‌که خانواده این پسر نوجوان با تعرض به پاسگاه قهاوند ناراحتی خود را ابراز کردند و این اقدام به انتشار فیلمی کوتاه در فضای مجازی منجر شد.
 

توضیحات پلیس درباره فوت نوجوان قهاوندی

برای شفاف شدن بیشتر موضوع نیروی انتظامی و دادستان همدان نیز در گفت‌وگویی با رسانه‌ها به بیان جزئیات بیشتری از حادثه پرداختند.

فرمانده انتظامی استان همدان در گفت‌وگویی با خبرگزاری‌ها گفت: تیراندازی چند روز گذشته به‌منظور دستگیری چند نفری بود که شبانه دنبال حفاری غیرمجاز و سرقت اشیای تاریخی بودند.

بخشعلی کامرانی‌صالح با اشاره به شکایت میراث فرهنگی از این افراد و حضور نماینده این سازمان در پاسگاه قهاوند به‌منظور برخورد با آن‌ها خاطرنشان کرد: عوامل پاسگاه قهاوند پیرو دستور قضایی، به‌همراه نماینده میراث فرهنگی در محل تخلف حضور یافتند که حفاران غیرمجاز با دیدن پلیس پا به فرار گذاشتند.

متهمان با وجود شنیدن صدای آژیر خودروی پلیس به دستور ایست و شلیک هوایی بی‌توجهی کردند و همین موضوع سبب تعقیب آن‌ها از سوی پلیس شد تا متوقف شوند.

تعقیب پلیس تا جایی ادامه یافت و آن‌ها نیز به دستور ایست توجهی نکردند که به همین دلیل پلیس برای اعمال قانون و جلوگیری از فرار آن‌ها مجبور به شلیک هوایی شد، اما به‌خاطر تاریکی هوا، پستی و بلندی مسیر و کمانه کردن تیر، گلوله به یک نفر برخورد کرد و زمین‌گیر شد.

کامرانی‌صالح تصریح کرد: مأموران بلافاصله فرد را با خودروی ناجا به مرکز درمانی قهاوند و سپس به مرکز درمانی همدان منتقل کردند که متأسفانه به‌دلیل جراحات وارده جان باخت.

اگر حقی از کسی ضایع شده باشد قطعا احقاق حق می‌شود

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان نیز روز گذشته در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تسلیت به خانواده فرد متوفی اظهار کرد: موضوع با تشکیل پرونده به مرجع قضایی اعلام و ارسال شد و مراتب تحت رسیدگی است و قطعا دستگاه قضایی با رعایت عدالت و انصاف به موضوع رسیدگی می‌کند و اگر حقی از کسی ضایع شده باشد قطعا احقاق حق خواهد شد.

حسین بشری با بیان اینکه معاندان قصد دارند از این موضوع بهره‌برداری کنند، گفت: تخلف این افراد از نظر ما محرز بوده، هر چند نیروی انتظامی از این اتفاق ناراحت است، دوست نداریم چنین اتفاقاتی در مأموریت‌ها بیفتند، اما مأموریت‌های ما گریزناپذیر است. این افراد به‌رغم اینکه مجرم بودند به ایست پلیس هم توجه نکردند، درحالی‌که می‌توانستند بایستند و مشکلی هم پیش نمی‌آمد.

وی ادامه داد: از طرف فرمانده انتظامی استان به خانواده این نوجوان تسلیت گفته شد و دلجویی صورت گرفت.

بشری در مورد هجوم به پاسگاه قهاوند در پی این اتفاق هم توضیح داد: اقوام این نوجوان که از مراسم تشییع جنازه بازمی‌گشتند به‌دلیل اینکه ناراحت بودند به پاسگاه تعرض کردند. هر چند تعرض به کلانتری و پاسگاه از نظر ما تخلف است، اما این اقدام را از روی دشمنی یا عناد نمی‌دانیم که بخواهیم حساسیت ایجاد کنیم، البته خودشان پشیمان هستند. پدر نوجوان از همکاران ما عذرخواهی کرد درحال‌حاضر هم وضعیت آرام است.

ابعاد پرونده تیراندازی اخیر در همدان در دست بررسی است

دادستان همدان نیز در گفت‌وگویی با فارس با اشاره به اتفاق تیراندازی چند روز پیش در منطقه قهاوند و فوت یک نفر اظهار کرد: در جریان حفاری شبانه و غیرمجاز چند نفر در یکی از روستا‌های این منطقه پلیس با دستور قضایی به‌منظور برخورد با آن‌ها وارد عمل شد.

حسن خانجانی درباره فوت یک نفر در جریان این اتفاق گفت: ابعاد این پرونده در دست بررسی است و به محض تکمیل، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
ارسال نظر