زمان مطالعه: 2 دقیقه

بخشش زن شوهرکش، 2 دقیقه پس از اعدام

مددجوی زن زندان بجنورد که با ارتکاب قتل عمد همسر خود محکوم به قصاص نفس شده بود، یکی دو دقیقه پس از اجرای حکم اعدام از سوی خانواده همسرش بخشیده شد.
20 مرداد 1399
شناسه : 55723
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/55723
1168+
بالا
مددجوی زن زندان بجنورد که با ارتکاب قتل عمد همسر خود محکوم به قصاص نفس شده بود، یکی دو دقیقه پس از اجرای حکم اعدام از سوی خانواده همسرش بخشیده شد.
حادثه24- مددجوی زن زندان بجنورد که با ارتکاب قتل عمد همسر خود محکوم به قصاص نفس شده بود، یکی دو دقیقه پس از اجرای حکم اعدام از سوی خانواده همسرش بخشیده شد.
مجتبی محمدی، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان شمالی گفت: مددجوی زن زندان بجنورد که با ارتکاب قتل عمد همسر خود محکوم به قصاص نفس شده بود پس از سه سال و نیم تحمل حبس و اجرای دقیق فرایند رسیدگی قضایی، برای اجرای حکم به محل منتقل شد.

در زمان تحمل حبس این مددجوی زن از همه استمداد خواسته بود تا شرایطی فراهم شود که اولیای دم از حق قانونی خود «قصاص» گذشت کنند، اما تلاش‌های معتمدین، مددکاران زندان و حتی گروه صلح و سازش بی‌نتجه ماند و اولیای دم اصرار بر اجرای حکم داشتند.

محمدی افزود: طناب دار بر گردن مددجو (آ-ج) حلقه زد، حتی مقام‌های قضایی حاضر در صحنه هم برای گرفتن رضایت تلاش می‌کردند، ولی باز حرف پدر و مادر مقتول یکی بود، قصاص. بالاخره اولیای دم چهارپایه زیر پای عروسشان را کنار زدند و مددجو (آ-ج) در ۳۲ سالگی خود را به دست خداوند سپرد و آویزان ماند.

هنوز کسی مرگ (آ-ج) را باور نمی‌کرد، یکی دو دقیقه از دست و پا زدن او می‌گذشت که پدر و مادر مقتول به گریه گفتند و اعلام بخشش کردند؛ آن هم پس از دو دقیقه معلق ماندن بین مرگ و زندگی. بلافاصله با همکاری افراد حاضر در صحنه زن از چوبه دار پایین آورده شد. پزشک زندان به سرعت کار احیا را آغاز کرد و دقایقی بعد او را با آمبولانس روانه بیمارستان کردند که خوشبختانه زن جوان زنده ماند.
 
 
ارسال نظر