زمان مطالعه: 2 دقیقه

خواستگار کینه ای عکس دختر مورد علاقه اش را در اینستا پخش کرد

فرد عامل انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان سمنانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام خواستگار انتقام‌جوی شاکی بود که پس از شناسایی و دستگیری به مقام‌های قضایی تحویل شد.
12 مرداد 1399
شناسه : 55378
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/55378
499+
بالا
فرد عامل انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان سمنانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام خواستگار انتقام‌جوی شاکی بود که پس از شناسایی و دستگیری به مقام‌های قضایی تحویل شد.

حادثه24- فرد عامل انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان سمنانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام خواستگار انتقام‌جوی شاکی بود که پس از شناسایی و دستگیری به مقام‌های قضایی تحویل شد.

در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان سمنان مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، در این راستا پرونده مقدماتی با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد.

با ارائه مستندات توسط شاکی، بررسی حساب کاربری متهم و اقدام های تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتای سمنان مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه ‌اجتماعی اینستاگرام، با ایجاد حساب کاربری جعلی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی کرده است.

با توجه به حساسیت پرونده، کارشناسان پلیس با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و مستندات جمع‌آوری شده، متهم را مورد شناسایی قرار دادند و در نهایت این مجرم سایبری به همراه ادله دیجیتال به مقام های ذی‌ صلاح قانونی تحویل داده شد.

متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و اقرار کرد به دلیل دریافت پاسخ منفی در زمان خواستگاری، با ایجاد صفحه جعلی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام عکس‌های خصوصی وی را منتشر کرده است و انگیزه خود را انتقام‌جویی بیان کرد.

ارسال نظر