زمان مطالعه: 3 دقیقه

محاکمه مجدد آرمان به اتهام قتل غزاله در شهریور ماه

آرمان، پسر جوانی که متهم به قتل دختر جوانی به نام غزاله است، پس از توقف اجرای حکمش و قبول درخواست اعاده دادرسی، 22‌شهریور دوباره محاکمه می‌شود.
05 مرداد 1399
شناسه : 55040
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/55040
852+
بالا
آرمان، پسر جوانی که متهم به قتل دختر جوانی به نام غزاله است، پس از توقف اجرای حکمش و قبول درخواست اعاده دادرسی، 22‌شهریور دوباره محاکمه می‌شود.

حادثه24- آرمان، پسر جوانی که متهم به قتل دختر جوانی به نام غزاله است، پس از توقف اجرای حکمش و قبول درخواست اعاده دادرسی، 22‌شهریور دوباره محاکمه می‌شود.

تحقیقات جنایی در این پرونده جنجالی از 12‌بهمن 92 با ناپدید شدن دختر جوانی به نام غزاله آغاز شد. آن‌طور که خانواده غزاله به پلیس گفته بودند، دخترشان برای رفتن به مطب دکتر از خانه بیرون رفته و دیگر بازنگشته بود.

پلیس با بررسی تماس‌های غزاله متوجه شد، او روز ناپدید شدنش با پسری به نام آرمان تماس داشته است. با کشف این سرنخ آرمان دستگیر شد و در تحقیقات به قتل غزاله اعتراف کرد و گفت: من و غزاله چندی قبل در سفری که همراه خانواده‌هایمان به ترکیه رفته بودیم، آشنا شدیم.

ارتباط‌مان ادامه داشت تا این‌که غزاله تصمیم گرفته از ایران برود. روز حادثه برای صحبت به خانه‌مان آمد که با هم بحث کردیم. او را هل دادم. روی زمین افتاد و بیهوش شد. بعد با میله چند ضربه به سرش زده و جسدش را در چمدان گذاشته و از خانه بیرون بردم و داخل سطل زباله در خیابان میرداماد انداختم.

در حالی که جسد غزاله پیدا نشد، آرمان پای میز محاکمه قرار گرفت و این بار اعترافات قبلی‌اش را رد کرد و گفت: من غزاله را نکشتم. او هنگام خروج از خانه از پله‌ها سقوط کرد.

سرانجام برای پسر جوان حکم قصاص صادر و در دیوان‌عالی کشور تائید شد.

با گذشت شش سال از قتل، نام آرمان در فهرست اعدامی‌ها قرار گرفت اما در روز اجرای حکم، پدر و مادر غزاله یک ماه به او فرصت دادند تا اعلام کند جسد غزاله را کجا مخفی کرده است. در این فرصت وکیل آرمان به خاطر ابهامات پرونده، درخواست اعاده دادرسی را مطرح کرد که قبول شد و با نظر قضات دیوان‌عالی کشور، پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. قرار است آرمان 22شهریور امسال دوباره در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شود.

 
ارسال نظر