زمان مطالعه: 6 دقیقه

محاکمه 6مرد طلبکار از 2برادر به اتهام آدم ربایی و ضرب و شتم

۶ مرد که برای پس گرفتن طلب میلیاردی خود از ۲ برادر فراری، آنها را ربوده و کتک زده بودند، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند.
04 مرداد 1399
شناسه : 54975
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/54975
447+
بالا
۶ مرد که برای پس گرفتن طلب میلیاردی خود از ۲ برادر فراری، آنها را ربوده و کتک زده بودند، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند.

حادثه24- ۶ مرد که برای پس گرفتن طلب میلیاردی خود از ۲ برادر فراری، آنها را ربوده و کتک زده بودند، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند.

این پرونده از حدود یک سال قبل و با شکایت دو برادر به پلیس آغاز شد. آنها مدعی شدند که ۶ مرد آنها را ربوده‌اند و پس‌از کتک زدن و سرقت تلفن‌های همراهشان، از ترس مأموران پلیس آنها را رها کرده‌اند.

با این شکایت مأموران پلیس به بررسی ماجرا پرداختند و با توجه به مشخصاتی که شاکی‌ها دادند، ۶ مرد جوان را به اتهام آدم ربایی و ضرب و جرح بازداشت کردند اما متهمان در بازجویی‌ها منکر ادعای ۲ برادر شدند و گفتند این دو برادر کلاهبردارند و مبلغ زیادی به آنها بدهی دارند.

متهمان سرانجام در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در ابتدای جلسه ۲ برادر به بیان شکایت شان پرداختند و یکی از آنها گفت: من و برادرم به متهمان بدهکار بودیم اما آنها شب حادثه ما را ربودند. وقتی ما از خانه پدرمان حوالی میدان منیریه بیرون آمدیم تا به خانه خودمان برویم، آنها با یک نیسان به ماشین ما کوبیدند و تصادف ساختگی راه انداختند. بعد هم به محض اینکه من و برادرم از ماشین پیاده شدیم، به سمت ما حمله کردند و گاز اشک آور به چشمانمان زدند. آنها شیشه‌های ماشین ما را شکستند و با چوب به شدت ما را کتک زدند بعد به زور ما را پشت نیسان سوار کردند و با خود بردند. آنها می‌خواستند ما را به کهریزک ببرند. چند ساعتی در خیابان گرداندند اما وقتی خودروی مأموران پلیس را دیدند و آنها متوجه درگیری ما در قسمت عقب وانت شدند، به ناچار رهایمان کردند.

این شاکی گفت: آنها ماشین گرانقیمت ما را که متعلق به مادرمان بود، به شدت تخریب کردند. حالا به خاطر آدم‌ربایی و ضرب و جرح و تخریب ماشین از آنها شکایت داریم.

سپس ۶ متهم یک به یک در جایگاه ویژه ایستادند تا از خود دفاع کنند. یکی از آنها گفت: من از سال‌ها قبل این دو برادر را می‌شناختم و با آنها کار می‌کردم. تا اینکه مدتی قبل ۳۰۰ میلیون تومان از من پول گرفتند تا سرمایه‌گذاری کنند اما پولم را پس نمی‌دادند. چند بار با آنها تماس گرفتم اما هر بار بهانه‌ای می‌آوردند.بعد از مدتی فهمیدم آنها از ۵ مرد دیگر هم کلاهبرداری کرده و پول های میلیاردی به جیب زده‌اند.

او ادامه داد: من پس از مدتی جست‌وجو توانستم ۵ شاکی دیگر را پیدا کنم. من و سایر طلبکارها ۱۱ ماه دنبال این ۲ برادر بودیم اما آنها برای اینکه پولمان را ندهند، متواری بودند. ما از آنها شکایت کرده‌ایم و حکم جلب‌شان را داریم.

وی درباره شب حادثه گفت: آن شب یکی از طلبکارها با من تماس گرفت و گفت ۲ برادر را دیده که شبانه وارد خانه پدری‌شان در حوالی میدان منیریه شده‌اند. من و ۵ طلبکار دیگر مقابل خانه پدری آنها رفتیم و ساعت‌ها کشیک دادیم. نیمه شب بود که آنها با ماشین گرانقیمت مادرشان از خانه بیرون آمدند. ما برای اینکه آنها را متوقف کنیم، با نیسان به ماشین آنها کوبیدیم و وقتی پیاده شدند، درگیر شدیم.

متهم ادامه داد: ما همان شب به کلانتری رفتیم و برای جلب متهمان مأمور خواستیم اما رئیس کلانتری گفت صبح روز بعد بیایید تا به شما مأمور بدهیم. ما که می‌ترسیدیم آنها دوباره فرار کنند، خودمان دست به کار شدیم.

۵ متهم دیگر نیز حرف‌های این مرد را تأیید کردند و منکر اتهام آدم ربایی شدند. آنها گفتند وقتی مأموران پلیس را دیدند، ۲ برادر کلاهبردار را تحویل پلیس داده‌اند و به هیچ وجه آدم ربایی در کار نبوده است.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رأی مناسب را برای این افراد صادر کنند.

 

ارسال نظر