زمان مطالعه: 3 دقیقه

شلیک تیرهوایی در عروسی 13نفر را مصدوم کرد

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از مصدومیت 13 نفر به علت شادی نامتعارف و تیراندازی سهوی به سمت میهمانان با سلاح شکاری در مجلسی عروسی در یکی از روستاهای شهرستان خنداب خبر داد.
29 تیر 1399
شناسه : 54721
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/54721
698+
بالا
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از مصدومیت 13 نفر به علت شادی نامتعارف و تیراندازی سهوی به سمت میهمانان با سلاح شکاری در مجلسی عروسی در یکی از روستاهای شهرستان خنداب خبر داد.

حادثه24- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از مصدومیت 13 نفر به علت شادی نامتعارف و تیراندازی سهوی به سمت میهمانان با سلاح شکاری در مجلسی عروسی در یکی از روستاهای شهرستان خنداب خبر داد.

بر اساس اعلام پلیس استان مرکزی، سرهنگ محمود خلجی در اینباره گفت: بامداد امروز گزارشی از یک مورد تیراندازی منجر به مصدومیت تعدادی از میهمانان یک مراسم عروسی در یکی از روستاهای شهرستان خنداب به مرکز فوریت های پلیس 110 اعلام شد.

 وی افزود: ‌بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند و مشخص شد که یکی از میزبانان مجلس در اقدامی نادرست و برای یک شادی نامتعارف، چند تیر هوایی با یک اسلحه شکاری شلیک کرده و در شلیک آخر و به علت بی احتیاطی به سمت میهمانان تیراندازی می کند.

این مقام انتظامی اضافه کرد:‌ بر اثر این بی احتیاطی 13 نفر از افراد حاضر در این مراسم عروسی به علت اصابت ساچمه های پخش شده در این تیراندازی از نواحی مختلف دچار مصدومیت شدند که بلافاصله جهت مداوا به مرکز درمانی انتقال داده شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با بیان تشکیل پرونده ای در این خصوص برای بررسی دقیق موضوع بیان کرد: سهل انگاری، غفلت و ضعف مهارت های لازم در حمل، نگهداری و استفاده صحیح از اسلحه گرم از موضوعاتی بوده است که در بسیاری موارد باعث بروز حوادثی تلخ شده است.

وی با اشاره به رسوم نادرست و تیراندازی در برخی از مجالس عروسی و عزا در تعداد معدودی از شهرستان های استان، اضافه کرد: تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح های گرم جرم محسوب می شود و پلیس همواره تاکید داشته است که افراد دارای جواز اسلحه باید در استفاده صحیح از سلاح اطمینان حاصل کرده و از دسترس دیگران به این سلاح ها جلوگیری کنند.

سرهنگ خلجی ضمن ابراز امیداری درخصوص همکاری و مشارکت آگاهانه مردم و سازمان های مربوطه در فرهنگ سازی جهت استفاده نکردن از سلاح گرم در مراسمات جشن و عزا گفت: ‌تلفن 110 در کلیه ساعات شبانه روز آماده دریافت گزارش ها مردمی در خصوص استفاده و نگهداری غیرمجاز از سلاح است.

ارسال نظر