زمان مطالعه: 3 دقیقه

مصدومیت 70کارگر در اثر نشت گاز کلر در پتروشیمی کارون

مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به اینکه در حادثه نشست کلر پتروشیمی کارون ۷۰ نفر گاز کلر استنشاق کردند، گفت: تمامی مصدومان در شرایط مطلوبند و با مداوای سرپایی وضعیت پایداری پیدا کردند.
15 تیر 1399
شناسه : 34057
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/34057
629+
بالا
مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به اینکه در حادثه نشست کلر پتروشیمی کارون ۷۰ نفر گاز کلر استنشاق کردند، گفت: تمامی مصدومان در شرایط مطلوبند و با مداوای سرپایی وضعیت پایداری پیدا کردند.

حادثه24- مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به اینکه در حادثه نشست کلر پتروشیمی کارون ۷۰ نفر گاز کلر استنشاق کردند، گفت: تمامی مصدومان در شرایط مطلوبند و با مداوای سرپایی وضعیت پایداری پیدا کردند.

عصر شنبه 14 تیر ماه در پی نشت گاز کلر از پتروشیمی کارون، به فوریت یگان‌های عملیاتی امداد و نجات و آتش‌نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به محل حادثه اعزام شدند که ‌در بررسی‌های اولیه مشخص شد ‌تعدادی از کارکنان دچار عوارض مختصر استنشاق گاز کلر شده‌اند.‌

در بررسی‌های اولیه مشخص شد علت این حادثه ‌نشتی از محل ایزوتانک کلر، برای تخلیه در مخازن مایع پتروشیمی بوده است که بلافاصله عملیات امداد انجام و انسداد نشت گاز کلر به صورت کامل انجام شده و تیم‌های عملیاتی سازمان منطقه ویژه به مقر خود باز گشته‌اند.

سیدامید شهیدی‌نیا مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: ساعت 16:45 دقیقه ‌شنبه 14 تیر ماه ‌‌در پتروشیمی کارون، در حین عملیات تخلیه کلر از مخزن ایزوتانک، فلکسیبل جوینت این مخزن دچار پارگی شده و باعث انتشار گاز کلر به بیرون می‌شود.

مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی افزود: پس از این حادثه، بلافاصله اقدامات اولیه  برای بستن ولو و قطع کلر انجام شده اما در این فاصله، به جهت فشار کلری که در مسیر بوده، تعداد 70 نفر از همکاران ما گاز کلر را استنشاق می‌کنند.

وی با بیان اینکه از طریق فراخوان تیم‌های عملیاتی و امدادی تمامی مصدومان به به سرعت درمانگاه‌های منطقه منتقل شدند، گفت: تمامی مصدومان در شرایط مطلوبند و با مداوای سرپایی وضعیت پایداری پیدا کردند. 

شهیدی‌نیا گفت: یکساعت پس از بروز حادثه، اکثر مصدومان مرخص شده و تعداد اندکی از آنها به دلیل نیاز به اکسیژن درمانی و ادامه مراقبت، به بیمارستان‌های بندرماهشهر منتقل شدند که در حال مرخص شدن هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در پایان خاطرنشان کرد: علت حادثه در دست بررسی است و به زودی پس از بررسی‌های فنی، گزارش آن تهیه و برای پیشگیری از حوادث مشابه اقدامات لازم صورت می‌پذیرد.

ارسال نظر