زمان مطالعه: 7 دقیقه

جزئیات قتل آسنا کوچولو با سنگ پرانی جوان شرور

آخرین جلسه رسیدگی به پرونده «آسنا کوچولو» در شعبه یکم کیفری یک خراسان رضوی به ریاست قاضی دهقان و مستشاری قاضی صفائیان برگزار شد.
31 خرداد 1399
شناسه : 33333
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/33333
475+
بالا
آخرین جلسه رسیدگی به پرونده «آسنا کوچولو» در شعبه یکم کیفری یک خراسان رضوی به ریاست قاضی دهقان و مستشاری قاضی صفائیان برگزار شد.

حادثه24- آخرین جلسه رسیدگی به پرونده «آسنا کوچولو» در شعبه یکم کیفری یک خراسان رضوی به ریاست قاضی دهقان و مستشاری قاضی صفائیان برگزار شد.

در این جلسه محاکمه که اولیای دم و وکلای مدافع نیز حضور داشتند، ابتدا نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد به قرائت کیفرخواست صادرشده از دادسرا پرداخت و با اشاره به مواد قانونی، عمل هولناک متهم «سجاد» را نوعا کشنده دانست. قاضی زینلی که از چگونگی وقوع این حادثه تلخ بسیار متاثر شده بود، هنگام خواندن کیفرخواست برای قضات و حاضران در دادگاه، نتوانست بغضش را پنهان کند چرا که معتقد بود، سنگ پرانی یک جوان شراب خوار، چنین حادثه وحشتناکی را در آغوش یک مادر رقم زده است که دل هر انسان بی رحمی را نیز به درد می آورد. نماینده دادستان مشهد، ضمن تشریح ماجرای دردناک مرگ آسنا کوچولو و دفاعیات متهم در مراحل دادرسی تاکید کرد: آن چه باید در این حادثه مورد توجه خاص قرار گیرد، علت اختلاف و درگیری متهم با مادرش در شب وقوع حادثه است که او را با عصبانیت به خیابان می کشاند و چنین صحنه دلخراشی را رقم می زند.
پس از آن که قاضی زینلی با استناد به موادی از قانون مجازات اسلامی درخواست صدور اشد مجازات را برای متهم کرد، اولیای دم نیز خواستار صدور حکم قصاص نفس برای عامل قتل «آسنا کوچولو» شدند. در ادامه این جلسه، قضات دادگاه، به جزئیات این جنایت وحشتناک ورود کردند و با طرح سوال های تخصصی و فنی، متهم را چنان به تناقض گویی انداختند که خروج از این مخمصه به راحتی امکان پذیر نبود. «سجاد» (متهم) که تلاش می کرد خود را از اتهام قتل عمدی برهاند، پس از تشریح ماجرای سنگ پرانی مستانه خود و در آخرین دفاع گفت: من قصد کشتن دختربچه را نداشتم! شراب خورده بودم و نمی دانستم چه می کنم!و تسلطی بر اعمال و رفتارم نداشتم.
زمانی که متهم در حال تشریح ماجرای قتل بود ناگهان بغض مادر آسنا در جلسه دادگاه ترکید و همه حاضران را تحت تاثیر قرار داد. اشک ها و ناله های سوزناک مادر مقتوله تا آن جا پیش رفت که جلسه محاکمه متوقف شد و قاضی دهقان برای دقایقی اعلام تنفس کرد. در ادامه جلسه دادگاه، وکیل متهم، همه تلاش خود را برای گذشت اولیای دم به کار گرفت اما در نهایت خانواده «آسنا» حاضر به گذشت نشدند و بر قصاص متهم اصرار کردند. در پایان نیز پس از دفاعیات وکلای مدافع و پاسخ به سوالات قضات دادگاه، ختم جلسه رسیدگی اعلام شد.
ماجرای این پرونده جنایی، اواخر خرداد سال 98 زمانی آغاز شد که جوان 22 ساله ای به نام «سجاد»، دوستان و آشنایانش را به جشن تولدی در منطقه قاسم آباد مشهد دعوت کرد که با پایان خدمت سربازی اش نیز گره خورده بود. به گزارش خراسان، این جوان بعد از مصرف مشروبات الکلی، به صورت تلفنی با «میلاد» (یکی از دوستانش) تماس گرفت و با او در آن سوی بزرگراه قرار گذاشت. وقتی از پل عابر پیاده به طرف سه راه دانش مشهد عبور می کرد، با یکی از نگهبانان کارگاه سنگ بری درگیر شد و کمی آن سوتر، تکه بلوکه ای از سنگ فرش های خیابانی را برداشت و با قدرت به طرف پرایدی پرت کرد که از آن جا در حال عبور بود، سنگ سیمانی، فضای تاریک شب را شکافت و با شکستن شیشه پراید به سر دختربچه 2.5 ساله ای خورد که در آغوش مادرش آرام گرفته بود. مادر وحشت زده وقتی دستش را از زیر سر دختر کوچکش بیرون کشید تازه فهمید که تکه سنگ سیمانی به سر دخترش اصابت کرده و او آخرین نفس هایش را می کشد. پدر هراسان پدال گاز را به سوی بیمارستان رضوی فشرد ا ما دیگر دیر شده و کودک درحالی که از مادرش تقاضای کمی آب می کرد، جان به جان آفرین تسلیم کرد. به دنبال مرگ «آسنا کوچولو» تحقیقات گسترده ای از سوی قاضی احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) آغاز شد و متهم که به همراه مادرش به یکی از شهرهای شمالی کشور گریخته بود با ترفندهای خاص در دام کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی افتاد.
متهم این پرونده جنایی درحالی به سنگ پرانی اعتراف کرد که مدعی بود بعد از نوشیدن مشروبات الکلی در حالی که عصبانی بودم بعد از آن که با مشت به ساعت دیواری کوبیدم از خانه بیرون آمدم که این حادثه رخ داد.

ارسال نظر