زمان مطالعه: 3 دقیقه

مرگ دردناک زن غواص در رودخانه تنگ براق اقلید + جزئیات

رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵ اقلید گفت: یک زن غواص در منطقه شنا ممنوع رودخانه تنگ براق اقلید غرق شد و جان باخت.
28 خرداد 1399
شناسه : 33262
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/33262
1907+
بالا
رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵ اقلید گفت: یک زن غواص در منطقه شنا ممنوع رودخانه تنگ براق اقلید غرق شد و جان باخت.

حادثه 24 - رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵ اقلید گفت: یک زن غواص در منطقه شنا ممنوع رودخانه تنگ براق اقلید غرق شد و جان باخت.

محمد مهدی مسعودی، چهارشنبه افزود: در پی تماس تلفنی در ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه سه شنبه ۲۷ خرداد یک دستگاه آمبولانس به محل مورد نظر اعزام شد.

وی افزود: فرد غرق شده خانمی ۳۵ ساله بود که هنگام حضور امدادگران هیچگونه علائم حیاتی نداشت و به رغم تلاش های انجام شده فرد مورد نظر فوت کرد.

بخشدار سده شهرستان اقلید نیز گفت: اداره این تفرجگاه به عهده تعاونی مردمی تنگ‌براق است و اقداماتی جهت ایمن سازی همچون کشیدن فنس در محل های خطرناک و نصب علائم و بنرهای هشدار دهنده انجام شده است که با این حال متاسفانه در هر سال چند نفر در تنگ براق غرق می شوند.

ابراهیم محمدی افزود: فرد غرق شده مربی آموزش غواصی بود که یکی از نیروهای نجات غریق منطقه تنگه براق شاگرد ایشان بوده است و علی رغم اینکه همراه وی نیز مربی غواصی و نجات غریق بود ولی متاسفانه آبهای تنگ براق به این غواص جوان نیز رحم نکرد.

حسن مسعودی رئیس ورزش و جوانان شهرستان اقلید گفت: حمیده مسعودی از غواصان برتر استان فارس و کشور بود اما در این حادثه اسیر موج رودخانه و پس از برخورد به صخره دچار ضربه مغزی شد.

وی  اضافه کرد : از علاقه مندان شنا در مناطق ممنوعه تنگ براق می خواهیم به دلیل بالا بودن سطح آب و داشتن موج  در این رودخانه از شنا کردن جدا پرهیز کنند.

زنده یاد حمیده مسعودی ۳۵ سال سن داشت و از مدرسان با سابقه فدراسیون نجات غریق بود که طی مدت فعالیت خود غواصان زیادی را پرورش داده بود .

پزشک قانونی شهرستان اقلید نیز به ایرنا گفت: متاسفانه آمار غرق شدگی در تفرجگاه تنگ براق نگران کننده است و جهت کاهش آمار توجه ویژه مسئولین را می طلبد.

 دکتر زهرا کاوه آمار جانباختگان در تنگ براق در سال ۹۸ را ۶ نفر اعلام کرد.

ارسال نظر