زمان مطالعه: 3 دقیقه

انفجار هولناک کامیون سوخت در چین/208 کشته و زخمی

مقامات چین اعلام کردند در پی انفجار یک کامیون حامل سوخت در بزرگراهی در جنوب شرقی چین دست‌کم ۱۹ نفر کشته و ۱۸۹ نفر نیز زخمی شده‌اند.
25 خرداد 1399
شناسه : 33119
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/33119
532+
بالا
مقامات چین اعلام کردند در پی انفجار یک کامیون حامل سوخت در بزرگراهی در جنوب شرقی چین دست‌کم ۱۹ نفر کشته و ۱۸۹ نفر نیز زخمی شده‌اند.

حادثه24- مقامات چین اعلام کردند در پی انفجار یک کامیون حامل سوخت در بزرگراهی در جنوب شرقی چین دست‌کم ۱۹ نفر کشته و ۱۸۹ نفر نیز زخمی شده‌اند.

این کامیون حامل  گاز طبیعی مایع (LNG) حدود ساعت ۴ و ۴۵ دقیقه بعد از ظهر روز گذشته (شنبه) در بزرگراه شِن‌یانگ-هایکو در جنوب شانگهای در استان چه‌جیانگ منفجر شد.

انفجار دومی نیز پس از سقوط کامیون به کارگاه یک کارخانه در آن نزدیکی به وقوع پیوست.

این انفجار که بعد از ظهر روز گذشته (شنبه) به وقوع پیوسته باعث وارد شدن خسارت گسترده به ساختمان‌های اطراف شده است همچنین خودروهای اطراف این کامیون در زمان حادثه نیز طعمه حریق شده‌اند.

آتش‌نشانان شب گذشته مشغول انجام عملیات اطفای حریق ساختمان‌های اطراف محل حادثه بودند که در پی این انفجار دچار آتش‌سوزی شده بودند.

۱۸۹ نفری که در پی وقوع این حادثه زخمی شده‌اند، به بیمارستان منتقل شده و تحت مداوا قرار گرفته‌اند.

ویدیوهای منتشر شده از این حادثه ساختمان‌های سوخته و تخریب شده ناشی از این انفجار همچنین ستون‌های بزرگ دود را نشان می‌دهند.

امدادگران از عصر روز گذشته در جست‌وجوی افراد گرفتار در زیر آوارهای ساختمان‌های اطراف محل حادثه هستند. ۳۴ دستگاه کامیون آتش‌نشانی و ۱۳۸ مامور ارشد برای مقابله با این حریق در محل حادثه مستقر شده‌اند.

این کامیون حامل گاز بین دو شهر ونژو و نینگبو در سواحل شرقی چین در حرکت بود که در زمان خروج از بزرگراه دچار حادثه شد.  جاده‌های اطراف محل حادثه مسدود شده و ترافیک سنگینی در منطقه ایجاد شده است.

بنا بر گزارش روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد، طی دو دهه گذشته، چین شبکه بزرگراهی بزرگی ایجاد کرده و تعداد وسایل نقلیه در این شبکه به سرعت افزایش یافته است. این مسئله باعث ایجاد مشکلاتی در ایمنی جاده‌ها شده که دولت در کمپین‌های ایمنی کم‌شماری به دنبال رفع آن‌ها است. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، سالانه بیش از ۲۰۰ هزار چینی در حوادث جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند.

ارسال نظر