زمان مطالعه: 2 دقیقه

تقلید از کارتون کار دست کودک چینی داد/پرش با چتر از بالکن طبقه 5

دیدن کارتون نامناسب و تقلید از آن به همراه سهل انگاری والدین چینی حادثه ای تلخ را رقم زد.
20 خرداد 1399
شناسه : 32923
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/32923
712+
بالا
دیدن کارتون نامناسب و تقلید از آن به همراه سهل انگاری والدین چینی حادثه ای تلخ را رقم زد.

حادثه24- دیدن کارتون نامناسب و تقلید از آن به همراه سهل انگاری والدین چینی حادثه ای تلخ را رقم زد.

یکی از خطراتی که کودکان را تهدید می‌کند تنها رهاشدن آن در خانه است. کودکان به دلیل آنکه قدرت تشخیص کار‌های خطرناک از غیرخطرناک را ندارند ممکن است دست به کار‌هایی بزنند که حتی تصور آن وحشتناک است.

همچنین نکته مهم دیگر در نظرگرفتن برنامه‌های تلویزیونی مناسب برای کودکان است. کودک با تماشای کارتون‌ها یا برنامه‌هایی که بدآموزی دارند ممکن است در دنیای واقعی با شبیه سازی آن دست به اقداماتی بزند که حتی منجر به مرگش شود. اتفاقی که به تازگی در شهر «چانگشا»، مرکز استان هونان چین رخ داد نمونه‌ای از این اتفاقات است.

یک کودک ۶ ساله چینی که توسط والدینش در آپارتمان تنها رها شده بود با کپی برداری از یک کارتون تلاش کرد تا از خانه خارج شود. این کودک با در دست داشتن یک چتر بزرگ به بالکن رفت و سپس از لبه بالکن به پایین پرید. این کودک با دیدن این صحنه در یک کارتون تصور می‌کرد که می‌تواند از این طریق از خانه فرار کند.

این کودک که هویتش مشخص نشده پس از این حادثه با وجود آنکه با خوش شانسی از مرگ گریخت، اما از ناحیه ساق پا دچار آسیب شد. انتشار تصاویر مربوط به این حادثه در شبکه‌های اجتماعی چین با واکنش کاربران چینی همراه بود و آن‌ها بیشتر والدین این کودک را مقصر این حادثه دانستند. یکی از کاربران در کامنتی نوشت: «مشکل تماشای کارتون‌ها نیست، بلکه این والدین هستند که مقصر اصلی محسوب می‌شوند.» کاربر دیگری نیز که نظری مشابه داشت خطاب به والدین این کودک نوشت: «این کودک فقط ۶ سال داشت. شما او را تنها در خانه رها کردید؟»

ارسال نظر