زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازگشت محکومان ایرانی از جمهوری آذربایجان

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان از انتقال ۱۹ محکوم ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور خبر داد.
07 خرداد 1399
شناسه : 32392
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/32392
308+
بالا
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان از انتقال ۱۹ محکوم ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور خبر داد.

حادثه24- معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان از انتقال ۱۹ محکوم ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور خبر داد.

محمود عباسی افزود: این محکومان که دوران محکومیت خود را در زندان‌های جمهوری آذربایجان سپری می کردند، امروز چهارشنبه هفتم خرداد ماه وارد شهرستان مرزی آستارا شدند.
وی ادامه داد: با رایزنی های گسترده مقامات وزارت دادگستری و وزارت امورخارجه زمینه انتقال این محکومان به کشور فراهم شده است.
عباسی با بیان اینکه علت محکومیت این افراد قاچاق مواد مخدر بوده است، گفت: در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان میان دو کشور، محکومان باید ادامه محکومیتشان را در زندان های کشور بگذرانند.
رئیس کمیته انتقال محکومان کشورمان با هشدار به هموطنانی که به کشورهای آسیای میانه و شرق آسیا سفر می کنند، خاطرنشان کرد: در این کشورها قوانین و مقررات سختگیرانه‌ای در زمینه قاچاق مواد مخدر وجود دارد به گونه ای که حتی برای چند عدد قرص استامینوفن کدئین، آرامبخش و قرص های روانگردان مانند ترامادول و آمفتامین مجازات های سنگینی پیش‌بینی شده که رهایی از آن غیر قابل اجتناب است. 
معاون وزیر دادگستری افزود:‌ هموطنان در سفر به کشورهای همسایه و سایر کشورها با علم و آگاهی از قوانین آن کشور به سفر بروند.
وی ادامه داد: هموطنان در هنگام سفر مراقب باشند و در دام افراد سودجو و فرصت طلب گرفتار نشوند و از حمل هرگونه بسته، کیف و چمدان مربوط به اشخاص دیگر خودداری کنند.

ارسال نظر