زمان مطالعه: 2 دقیقه

قتل مشکوک محققی که روی منشاء کرونا کار می‌کرد

بینگ لو، محقق چینی دانشگاه پیتسبرگ که روی منشاء کروناویروس تحقیق می‌کرد و قرار بود به زودی نتایج تحقیق خود را اعلام کند، به قتل رسید.
17 اردیبهشت 1399
شناسه : 31541
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/31541
444+
بالا
بینگ لو، محقق چینی دانشگاه پیتسبرگ که روی منشاء کروناویروس تحقیق می‌کرد و قرار بود به زودی نتایج تحقیق خود را اعلام کند، به قتل رسید.

حادثه24- بینگ لو، محقق چینی دانشگاه پیتسبرگ که روی منشاء کروناویروس تحقیق می‌کرد و قرار بود به زودی نتایج تحقیق خود را اعلام کند، به قتل رسید.

به نقل از فیلی‌ویس، جسد دکتر بینگ لو محقق ۳۷ ساله چینی که استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبرگ بود و روی منشا کروناویروس کار می‌کرد، در خانه این محقق پیدا شد.

پلیس معتقد است این پرونده قتل است.

دپارتمان پزشکی و زیست شناسی سیستمی و محاسباتی دانشگاه پیتسبرگ که بینگ‌ لو در آنجا تحقیق می‌کرد، در بیانیه‌ای گفت: تمرکز کار تحقیقاتی بینگ لو روی علوم اساسی کروناویروس بود. وی در آستانه یافتن تحقیقات بسیار مهم درباره یافتن مکانیسم‌های سلولی بود که سبب ایجاد کووید-۱۹ می‌شوند.

این دپارتمان اعلام کرده که قصد دارد تلاش‌های این محقق را ادامه دهد.

پلیس اعلام کرد: بینگ لو در خانه خود در شمال پیتسبرگ توسط یک مرد چینی به ضرب گلوله کشته شد.

گفته شده قاتل که یک مرد ۴۶ ساله چینی به نام هائو گو بوده است، پس از قتل بینگ لو، به داخل ماشین خود رفته و خود را هم با شلیک گلوله کشته است.

پلیس گفت هر دو آن‌ها یکدیگر را می‌شناختند اما رابطه آن‌ها به تحقیق لو درباره کروناویروس مرتبط نبوده است. البته انگیزه اصلی این قتل هنوز فاش نشده است.

ارسال نظر