زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازداشت غافلگیرانه باند سارقان با 75 فقره سرقت

فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند 9 نفره سارقان با اعتراف به 75 فقره سرقت در شهرستان رشت خبر داد.
13 اردیبهشت 1399
شناسه : 31317
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/31317
246+
بالا
فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند 9 نفره سارقان با اعتراف به 75 فقره سرقت در شهرستان رشت خبر داد.

حادثه24- فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند 9 نفره سارقان با اعتراف به 75 فقره سرقت در شهرستان رشت خبر داد. سردار عزیزاله ملکی در گفت‌ و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل، مغازه و لوازم داخل خودرو در شهرستان رشت، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تشدید گشت‌های محسوس و نامحسوس در سطح شهر رشت برای شناسایی متهم یا متهمان افزود: با تحقیقات همه جانبه پلیسی و اقدامات شبانه روزی، سریالی و باندی بودن سرقت‌ها برای ماموران انتظامی محرز شد.

وی با بیان اینکه پس از بررسی شیوه و شگرد سرقت‌های صورت گرفته و سرنخ‌های به‌ دست آمده متهمان این پرونده و مخفیگاه آنها در شهر رشت شناسایی شد اظهار داشت: اکیپی از ماموران کلانتری 12، 13 و 22 با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

سردار ملکی گفت: متهمان این پرونده که 7 مرد و 2 زن بودند در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در تحقیقات پلیس به 75 فقره سرقت منزل، مغازه و داخل خودور در سطح شهرستان رشت اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی گیلان خاطرنشان کرد: با دستگیری و انهدام این باند تعدادی از اقلام سرقتی کشف و تحویل مال باختگان شد.

وی به سابقه‌دار بودن متهمان اشاره کرد و بیان داشت: سارقان دستگیر شده پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان سهل‌انگاری و عدم استفاده از تجهیزات بازدارنده سرقت را علت عمده وقوع اکثر سرقت‌ها اعلام کرد و از شهروندان خواست با مجهز کردن منازل و خودرو‌های خود به تجهیزات حفاظتی و امنیتی از وقوع سرقت پیشگیری کنند.

ارسال نظر