زمان مطالعه: 3 دقیقه

کلاهبرداران 40 میلیاردی شیرازی ها را شوکه کردند

رئیس پلیس آگاهی استان از متلاشی شدن باند 10 نفره کلاهبرداران با 40 میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد.
10 اردیبهشت 1399
شناسه : 31234
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/31234
448+
بالا
رئیس پلیس آگاهی استان از متلاشی شدن باند 10 نفره کلاهبرداران با 40 میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد.

حادثه24- رئیس پلیس آگاهی استان از متلاشی شدن باند 10 نفره کلاهبرداران با 40 میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد. 

سرهنگ کاووس حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری و فروش مال غیر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سرهنگ حبیبی بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با آغاز تحقیقات مطلع شدند اعضای یک باند 10 نفره در محله‌ "شیمی گیاه" شیراز با شیوه‌هایی متقلبانه، با استفاده از تصویر کارت ملی هوشمند شاکی، موفق به ثبت درخواست مفقودی شناسنامه او کرده و در ادامه با همکاری کارمند یکی از ادارات دولتی؛ شناسنامه المثنی به کلاهبرداران تحویل شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان، خاطر نشان کرد: در بررسی‌های فنی مشخص شد اعضای این باند با شگردهای متقلبانه اقدام به اخذ اوراق شناسایی دیگران با تصویر خود گرفته و پس از شناسایی املاک گران قیمت و ارزنده متعلق به غیر که برای مدتی بلااستفاده مانده، مبادرت به فروش آن می‌کردند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی با پیگیری و تلاش شبانه روزی موفق شدند سرکرده باند را در حالی که یک قطعه زمین 5 هزار متری فروخته بود دستگیر کنند، گفت: با تحقیقات پلیسی، 9 نفر از همدستان متهم که در این زمینه با وی فعالیت می‌کردند نیز دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان در بازجویی فنی و تخصصی به فروش یک قطعه زمین که برابر نظر کارشناسان 40 میلیارد ریال ارزش داشته است اقرار کردند، افزود: این کلاهبرداران پس از سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سرهنگ حبیبی با تاکید بر ضرورت هوشیاری و دقت نظر شهروندان در انجام معاملات، گفت: مردم لازم است پیشنهاد‌های مختلف از سوی املاک و شرکت‌ها را تا قبل از احراز هویت و اطمینان از قانونی بودن را نپذیرند و معاملات خود را فقط در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسانند و تا حصول اطمینان از هویت واقعی مالک و اصالت اسناد، وجهی بابت معامله پرداخت نکنند.

ارسال نظر