زمان مطالعه: 5 دقیقه

دستگیری سارقان منزل قبل از قتل

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری 2 سارق منزل که قصد داشتند پس از سرقت دست به قتل بزنند، خبر داد.
09 اردیبهشت 1399
شناسه : 31179
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
http://hadese24.ir/news/31179
208+
بالا
سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری 2 سارق منزل که قصد داشتند پس از سرقت دست به قتل بزنند، خبر داد.

حادثه24- سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری 2 سارق منزل که قصد داشتند پس از سرقت دست به قتل بزنند، خبر داد. سرهنگ کیومرث حسنوند با اعلام این خبر گفت: شامگاه یکشنبه هفتم اردیبهشت ماه امسال تعدادی از شهروندان محله کوی بیمه اکباتان در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 از درگیری خانوادگی زن و 2 مرد در یکی از خیابان ها خبر دادند و تیمی از ماموران گشت کلانتری 135 آزادی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
وی افزود: ماموران با حضور در محل با زن پریشان و بد حالی روبرو شدند که به محض مشاهده ماموران به سمت آنها آمد و در خواست کمک کرد.
این مقام پلیسی ادامه داد: زن جوان با مراجعه به ماموران ادعا کرد که 2 مرد با ورود به خانه اش در منطقه نارمک، پس از بیهوش کردن وی، او را ربوده و وقتی به هوش آمدم متوجه شدم که در کوی بیمه اکباتان هستم و با جیغ و فریاد از مردم کمک خواستم و زمانی که پلیس سر رسید 2 مرد جوان پا به فرار گذاشتند.
سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران گفت: ماموران با همکاری اهالی محل یکی از مردان که در ربودن این زن جوان نقش داشته را شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضائی ماموران به خانه مرد جوان ورود و وی را دستگیر کردند.
سرهنگ حسنوند ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه متهم تعدادی لوازم سرقتی خودرو و لوازم سرقتی از خانه زن تنها به دست آمد و متهم که راهی جز اعتراف نداشت به جرم ارتکابی با همکاری همدستش اعتراف کرد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ماموران در گام بعدی تحقیقات پلیسی متهم دوم پرونده را دستگیر و در بررسی از مخفیگاه متهم یک دستگاه خودروی پژو 206 سرقتی کشف کردند، افزود: در تحقیقات از متهمان مشخص شد یکی از سارقان مرد 45 ساله 14 سال قبل از طریق یک آشنا به زن جوان که استاد دانشگاه است به عنوان تکنسین فنی ساختمان معرفی شده است. در این سال ها این مرد برای کارهای ساختمانی به خانه این زن مراجعه می کرده و با توجه به اینکه این استاد خانم برای کارهای پژوهشی به کشورهای خارجی سفر می کرده است مرد جوان با اطلاع از نبود زن جوان در خانه اش به خانه وی مراجعه و وسایل کوچک خانه را به سرقت می برده است.
سرهنگ حسنوند گفت: ماموران در ادامه پی بردند متهم در این مرحله نیز قصد سرقت از منزل استاد جوان را داشته که متوجه می شوند زن جوان مدتی است به سفرهای خارجی نمی رود و نقشه ای را با همدستی یکی از دوستانش طراحی کرده است.
این مقام پلیسی ادامه داد: در تحقیقات پلیسی متهمان اظهار داشتند، در روز حادثه به بهانه تعمیر سیستم گرمایشی وارد ساختمان شده و به همین بهانه برق ساختمان را قطع کردند و سپس با مجروح کردن زن جوان دست به سرقت لوازم داخل خانه می زنند و زمانی که زن جوان قصد داشته از اهالی محل درخواست کمک کند سارقان وی را بیهوش می کنند.
سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران در خصوص تصمیم به قتل این سارقان افزود: متهمان پس از بیهوش کردن زن جوان و سرقت لوازم داخل خانه اش قصد داشتند او را در بیابان های اطراف تهران رها و به احتمال زیاد به قتل برسانند تا ردی از خود به جا نگذارند که در مسیر زن جوان که دست و پاهایش بسته شده بوده به هوش آمده و با درخواست کمک از مردم مانع عملی شدن نقشه سارقان می شود.
وی در پایان گفت: متهمان پس از اعتراف به سرقتشان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

ارسال نظر