زمان مطالعه: 2 دقیقه

دستگیری خواستگار کینه ای در اصفهان

فردی که با انتشار شماره تماس تعدادی از دختران در شبکه‌های اجتماعی موجبات آبروریزی و هتک حیثیت آنها را فراهم آورده بود توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.
08 اردیبهشت 1399
شناسه : 31098
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/31098
502+
بالا
فردی که با انتشار شماره تماس تعدادی از دختران در شبکه‌های اجتماعی موجبات آبروریزی و هتک حیثیت آنها را فراهم آورده بود توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

حادثه24- فردی که با انتشار شماره تماس تعدادی از دختران در شبکه‌های اجتماعی موجبات آبروریزی و هتک حیثیت آنها را فراهم آورده بود توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با انتشار شماره تماس وی در فضای مجازی به همراه درج مطالب غیراخلاقی موجبات آبروریزی وی را فراهم آورده است بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم به هویت رضا.ق ۲۸ ساله شناسایی و دستگیر گردید.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات این پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و به چندین فقره هتک حیثیت دیگر اعتراف کرد.

این مقام انتظامی افزودند: در بازجویی‌های بعمل آمده از متهم وی عنوان داشت شماره تماس دانشجویان دختر رشته پزشکی و دندان‌پزشکی را به بهانه‌ای از طریق دوستان آن‌ها بدست آورده و درخواست ازدواج به آنها می‌دادم و هنگامی که با جواب منفی مواجه می‌شدم شماره آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌ کردم.

سرهنگ مرتضوی در پایان به تمامی افرادی که به هر نحو اقدام به هتک حیثیت در محیط مجازی می‌کنند هشدار داد و اعلام کرد: بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای هر کس بوسیله سامانه‌های رایانه‌ای و فضای مجازی موجبات هتک حیثیت شهروندان را فراهم نماید افزون بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می‌شود.

وی به شهروندان توصیه کرد:از ارائه اطلاعات شخصی مانند عکس، فیلم و آدرس محل سکونت و کار به افراد ناشناس خودداری نموده و از اعتماد بیجا به کاربران در فضای مجازی پرهیز نمایید.

ارسال نظر