زمان مطالعه: 2 دقیقه

الکل صنعتی در اردبیل جان 13 نفر را گرفت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از افزایش تعداد جانباختگان شرب الکل صنعتی در استان به ۱۳ نفر خبر داد.
24 اسفند 1398
شناسه : 30201
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/30201
546+
بالا
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از افزایش تعداد جانباختگان شرب الکل صنعتی در استان به ۱۳ نفر خبر داد.

حادثه 24 - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از افزایش تعداد جانباختگان شرب الکل صنعتی در استان به ۱۳ نفر خبر داد.

دکتر  دکتر محمدرضا  رضایی‌بنا روز شنبه گفت: تاکنون در استان بیش از ۱۰۰ نفر بر اثر مصرف الکل مسموم و به بیمارستان مراجعه کرده‌اند که بسیاری از آنها در وضعیت وخیم جسمی قرار دارند.

وی بیان کرد: تنها در بخش‌های دیالیز بیمارستان‌ها  ۴۰ نفر از این افراد مسموم بستری بوده  و برخی از مسموم شدگان نیز تحت تنفس مصنوعی قرار گرفته‌اند.

بررسی پلیس اطلاعات و امنیت نشان می‌دهد که عده‌ای سودجو با استفاده از وایتکس و مواد شوینده، رنگ زرد الکل صنعتی را به رنگ سفید تبدیل کرده و به عنوان الکل طبی و فرآورده دارویی فروخته‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، عده‌ای از افراد فرصت‌طلب نیز مشروبات الکلی دست‌ساز آلوده و کشنده را بر اساس شایعه ایجاد کرده خود، به تعدادی فریب خورده جهت نجات از بیماری کرونا فروخته‌اند که خریداران پس از آشامیدن این مواد مهلک، به کام مرگ فرو رفته و یا هوشیاری و سلامتی خود را از دست داده‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن هشدار به مصرف کنندگان این قبیل مواد اعلام کرد که مصرف و آشامیدن هر گونه مشروبات الکلی، چه طبی چه صنعتی و سایر فرآورده‌های مشابه به هیچ عنوان در کنترل، پیشگیری و کاهش بیماری کرونا موثر نیست.

 مصرف این قبیل اقلام اثرات زیان‌بخشی را به دنبال دارد و باعث مرگ، از بین رفتن بینایی، از کار افتادن کلیه‌ها و سایر مشکلات جسمی و روحی غیرقابل جبران می‌شود.

ارسال نظر