زمان مطالعه: 2 دقیقه

تهیه لوازم ضد کرونا به جای رفتن به زندان

دادگاهی در سقز سه تهدیدکننده بهداشت عمومی را به تهیه و عرضه رایگان لوازم مبارزه با «ویروس کرونا» محکوم کرد.
14 اسفند 1398
شناسه : 29988
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/29988
399+
بالا
دادگاهی در سقز سه تهدیدکننده بهداشت عمومی را به تهیه و عرضه رایگان لوازم مبارزه با «ویروس کرونا» محکوم کرد.

حادثه 24 - دادگاهی در سقز سه تهدیدکننده بهداشت عمومی را به تهیه و عرضه رایگان لوازم مبارزه با «ویروس کرونا» محکوم کرد.

یک قاضی خلاق در دادگستری شهرستان سقز، اخیراً و همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، در جریان رسیدگی پرونده سه متهم به تهدید علیه بهداشت عمومی در این شهر، آنها را حکم داد که به‌جای حبس، لوازم بهداشتی و پیشگیری از ویروس کرونا را تهیه و به ‌رایگان در دسترس شهروندان قرار دهند.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان اظهار کرد: متهمان سه نفر بودند که به دلیل عرضه مرغ زنده، با شکایت سازمان دامپزشکی کردستان تحت تعقیب قرار گرفتند.

مجتبی ورمقانی عنوان کرد: قاضی در حکم صادره  هرکدام از متهمان را  به تهیه ۱۵۰ عدد ماسک فیلتر دار، ۱۵۰ جفت دستکش لاستیکی، ۱۰۰ بطری محلول ضدعفونی دست و همچنین تهیه و نصب بنرهایی با مضمون آموزشی جلوگیری از ابتلا به شیوع ویروس کرونا به تعداد 5 عدد برای نصب در معابر طبق نظر شبکه بهداشت شهرستان سقز به ‌منظور جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا محکوم کرده است. این حکم بدل از ۱۱ ماه حبس تعزیری است. شهرستان سقز از کانون‌های آلوده به ویروس کرونا در استان کردستان است.

ازنظر دامپزشکی استان کردستان، عرضه‌کنندگان مرغ زنده به دلیل عرضه و کشتار مرغ زنده در معابر و اماکن بدون مجوز، عامل تهدید علیه بهداشت عمومی و سلامت شهروندان بوده‌اند.

متهمان پیش‌تر به تذکرات و اخطارهای قبلی کارشناسان بهداشت عمومی توجه نکرده بودند و به همین دلیل به مراجع قضایی معرفی و تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

ارسال نظر