زمان مطالعه: 5 دقیقه

افزایش شمار تلفات کرونا به ۲۰۱۰ نفر و مبتلایان به بیش از ۷۵ هزار نفر

کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد که شمار تلفات ویروس کرونا به ۲۰۱۰ نفر و افراد مبتلا به این ویروس به بیش از ۷۵ هزار نفر رسیده است.
30 بهمن 1398
شناسه : 29628
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/29628
465+
بالا
کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد که شمار تلفات ویروس کرونا به ۲۰۱۰ نفر و افراد مبتلا به این ویروس به بیش از ۷۵ هزار نفر رسیده است.

حادثه 24 - کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد که شمار تلفات ویروس کرونا به ۲۰۱۰ نفر و افراد مبتلا به این ویروس به بیش از ۷۵ هزار نفر رسیده است.

کمیسیون بهداشت چین امروز چهار شنبه، ۳۰ بهمن، شمار افرادی را که تاکنون بر اثر ویروس مهلک کرونا جان خود را از دست دادند ۲۰۱۰ نفر اعلام کرد.

در مجموع تاکنون این ویروس در چین و بسیاری از کشور‌های دیگر ۷۵ هزار و ۱۹۶ نفر را آلوده کرده است.

به گزارش رویترز، دولت چین می‎گوید ۱۴ هزار و ۴۴۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا تاکنون از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

با وجود آنکه آمار جدید قربانیان ویروس کرونا به گفته مقامات بهداشتی چین برای دومین روز متوالی کاهش یافته است، اما با این وجود، اقدامات برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس در شهر ووهان همچنان ادامه دارد.

استان هوبی روز سه شنبه ۱۶۹۳ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داد.

این ویروس که ده‌ها کشور دیگر را نیز آلوده کرده تاکنون ۵ قربانی در خارج از چین گرفته و ۸۲۷ را آلوده کرده است. بیش از نیمی از مبتلایان در کشور‌های دیگر در کشتی کروز در ژاپن قرنطینه شدند.

در کشتی کروز «دایموند پرینسس» حدود ۳ هزار ۷۰۰ مسافر به همراه خدمه حضور داشتند که ۵۴۰ نفر از آن‌ها به ویروس کرونا مبتلا شدند.

 دولت کانادا قصد دارد مسافرانی که تابعیت کشورش را دارند در روز پنجشنبه و یا جمعه از این کشتی خارج کند.

یک مقام ارشد در سازمان بهداشت ملی چین گفته که از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون ۱۷۱۶ کارمند این سازمان به ویروس کرونا مبتلا شده و  ۶ نفر از آن‌ها جان باخته اند.

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفته است که داده‌های چین نشان از کاهش موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا دارد، اما روند شیوع ویروس کرونا باید با دقت بسیار ارزیابی شود.

به گفته مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، در ۱۲ کشور ۹۲ مورد انتقال کرونا از انسان به انسان گزارش شده است.

هنگ کنگ روز چهارشنبه دومین مورد مرگ بر اثر ویروس کرونا را تایید کرد.

کره جنوبی ۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس مهلک کرونا را تایید و شمار مبتلایان را در مجموع ۴۶ نفر اعلام کرد.

یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفته که در کره شمالی هنوز هیچ نشانه‌ای از موارد ابتلا مشاهده نشده است.

سفارش تجهیزات خودرو در ژاپن به عنوان سومین اقتصاد بزرگ جهان در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش مالیات بر فروش، از سال ۲۰۱۸ با بیشترین کاهش رو به رو شده است.

روز سه شنبه مدیر بیمارستانی در شهر ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داد.

محققان چینی برای نخستین بار در استان شرقی «ژجیانگ» دارویی را تولید کردند که می‌تواند برای مقابله با ویروس «کرونا» موثر باشد.

این دارو که توسط شرکت داروسازی «ژجیانگ» ساخته شده بود به طور رسمی از سوی سازمان غذا و دارو چین تایید شده و روانه بازار شده است.

دولت چین اعلام کرده که این نخستین دارو در این کشور است که به طور رسمی تایید شده و می‌تواند به طور بالقوه در درمان ویروس کرونا موثر واقع شود.

کلمات کلیدی:
ارسال نظر