زمان مطالعه: 4 دقیقه

یابنده موبایل عامل انتشار عکس های خصوصی زن بوشهری شد

رئیس پلیس فتا بوشهر از دستگیری فردی که پس از پیدا کردن گوشی تلفن همراه یک خانم بوشهری، با ارسال تصاویر ذخیره شده بر روی آن در شبکه‌ اجتماعی واتساپ، اقدام به تهدید و اخاذی کرده بود، خبر داد.
23 بهمن 1398
شناسه : 29440
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/29440
511+
بالا
رئیس پلیس فتا بوشهر از دستگیری فردی که پس از پیدا کردن گوشی تلفن همراه یک خانم بوشهری، با ارسال تصاویر ذخیره شده بر روی آن در شبکه‌ اجتماعی واتساپ، اقدام به تهدید و اخاذی کرده بود، خبر داد.

حادثه 24 - رئیس پلیس فتا بوشهر از دستگیری فردی که پس از پیدا کردن گوشی تلفن همراه یک خانم بوشهری، با ارسال تصاویر ذخیره شده بر روی آن در شبکه‌ اجتماعی واتساپ، اقدام به تهدید و اخاذی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ مهدی قاسمی، رئیس پلیس فتا بوشهر در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر اینکه شخصی از طریق شبکه اجتماعی واتس آپ اقدام به ارسال تصاویر بسیار خصوصی موجود در گوشی تلفن همراه خواهر وی که اخیراً آن را گم کرده بود کرده و تهدید به انتشار گسترده آن در واتس آپ کرده که با توجه به ماهیت سایبری بودن جرم، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به شناسایی و احضار متهم با دستور قضایی به پلیس فتا، بیان کرد: نامبرده در تحقیقات علمی اولیه، هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار می‌کرد ولیکن پس از مواجهه با ادله و مدارک گردآوری شده توسط کارآگاهان سایبری، زبان به اعتراف گشوده و به صراحت توضیح داد که تلفن‌ همراه خواهر شاکیه را در تفریح‌گاهی عمومی خارج از استان پیدا کرده و با انگیزه مالی، از طریق شبکه اجتماعی واتساپ اقدام به ارسال تصاویر موجود در حافظه گوشی پیدا شده برای خواهر شاکی نموده و تهدید کردم که اگر به درخواست مالی من، جواب مثبت داده نشود، این تصاویر را به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر می نمایم و فکر می کردم به علت اینکه تصاویر شاکی را در اختیار دارم، او به پلیس جهت طرح شکایت و پیگیری مراجعه نمی کند.

سرهنگ قاسمی با اشاره به اینکه گوشی‌های تلفن همراه و سایر تجهیزات دیجیتال و هوشمند همراه به هیچ عنوان وسیله امنی برای  تصویربرداری و نگهداری تصاویر شخصی و حریم خصوصی کاربران و مردم عزیز نیست، به شهروندان توصیه کرد تا حد امکان از ذخیره این نوع تصاویر در تجهیزات دیجیتال و مخابراتی همراه خودداری کنند.

وی با یادآوری قانون جرائم رایانه‌ای به افراد خاطی هشدار داد: هرگونه مزاحمت، تهدید، ارسال و انتشار تصاویر خصوصی افراد در فضای مجازی برای دیگران، جرم تلقی شده و برابر قانون، مجازاتی مانند حبس و جزای نقدی یا هر دو در انتظار این گونه افراد می‌باشد.

 رئیس پلیس فتا بوشهر افزود: شهروندان می توانند با اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و کانال رسمی پلیس فتا در پیام‌رسان‌های داخلی با آی دی cyberpolice@ با ما در میان بگذارند.

ارسال نظر