زمان مطالعه: 2 دقیقه

ماجرای انتشار کلیپ مبتلا شدن فردی در کردستان به ویروس کرونا چه بود؟

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از دستگیری فردی که با انتشار دروغین کلیپی در فضای مجاز با عنوان بستری شدن فردی به علت بیماری کرونا در کردستان باعث تشویش اذهان عمومی شده بود، خبر داد.
17 بهمن 1398
شناسه : 29295
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/29295
470+
بالا
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از دستگیری فردی که با انتشار دروغین کلیپی در فضای مجاز با عنوان بستری شدن فردی به علت بیماری کرونا در کردستان باعث تشویش اذهان عمومی شده بود، خبر داد.

حادثه 24 - معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از دستگیری فردی که با انتشار دروغین کلیپی در فضای مجاز با عنوان بستری شدن فردی به علت بیماری کرونا در کردستان باعث تشویش اذهان عمومی شده بود، خبر داد.

سرهنگ رامین پاشایی افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر پخش کلیپی در فضای مجازی با عنوان  بستری شدن اولین فرد مبتلا شده به بیماری کرونا در یکی از بیمارستان های کردستان،  بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: بازتاب گسترده این خبر در فضای مجازی، باعث تشویش اذهان عمومی و نگرانی مردم از انتشار این ویروس در سطح استان شده بود؛ در این خصوص برابر تکذیب مسئولان بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، اقدامات پلیس فتا برای شناسایی این فرد آغاز شد.

پاشایی افزود: با شروع تحقیقات پلیس فتا کردستان، انتشار دهنده این کلیپ مورد شناسایی قرار گرفت و با کسب مجوز قضائی دستگیر و به دادسرا معرفی شد و انگیزه خود را از انتشار این کلیپ، سرگرمی و شوخی عنوان کرد.

 معاون اجتماعی پلیس فتا اضافه کرد: هرگونه انتشار شایعات در فضای مجازی که باعث تشویش اذهان عمومی و نگرانی شهروندان شود جرم تلقی شده و پلیس فتا با خاطیان برخورد قانونی خواهد کرد.

پاشایی با اشاره به انتشار گسترده شایعات در فضای مجازی از عموم مردم خواست از منتشر کردن اخبار و اطلاعاتی که منبع آن موثق نیست خودداری کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی اعلام کنند.

ارسال نظر