زمان مطالعه: 5 دقیقه

اطلاعیه مهم سازمان پدافند غیرعامل درباره شیوع کرونا

سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور اطلاعیه‌­ای درباره شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا اعلام کرد وضعیت عمومی کشور از منظر امنیت زیستی در شرایط «سفید» است.
15 بهمن 1398
شناسه : 29228
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/29228
614+
بالا
سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور اطلاعیه‌­ای درباره شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا اعلام کرد وضعیت عمومی کشور از منظر امنیت زیستی در شرایط «سفید» است.

حادثه 24 - سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور اطلاعیه‌­ای درباره شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا اعلام کرد وضعیت عمومی کشور از منظر امنیت زیستی در شرایط «سفید» است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان پدافند غیرعامل کشور، در اطلاعیه روز سه‌شنبه این سازمان درخصوص شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا (۲۰۱۹-nVoC) آمده است: سازمان پدافند غیرعامل کشور با محوریت قرارگاه پدافند زیستی کشور از ساعات اولیه اطلاع از شیوع یک بیماری با منشا ناشناخته در شهر ووهان استان هوبئی کشور چین، شورای هماهنگی قرارگاه پدافند زیستی کشور را تشکیل داده و وضعیت کشور را با هوشیاری کامل رصد، پایش و مراقبت می‌نماید.

 در این بیانیه‌آمده است: باتوجه به اقدامات قرنطینه­‌ای که از سوی دولت چین صورت پذیرفت و همچنین اقدامات به موقع مسئولان دستگاه‌های ذیربط پیرو هشدار سازمان بهداشت جهانی در فعال­سازی فرایند نظارت بر ورود و خروج مسافران هوایی با مبدا و مقصد چین و سایر اقدامات احتیاطی و کنترلی، تاکنون نیازی به استفاده از ظرفیت‌­های عملیاتی نیروهای مسلح برای مهار این بیماری وجود نداشته است. با این حال سازمان پدافند غیرعامل کشور طی روزهای جاری کارگروه‌­های مشترک برای مواردی که نیاز به هماهنگی بیشتر و هم­افزایی ستادی و اجرایی بین مجموعه نیروهای مسلح و دولت بوده است را برگزار کرده است.

پدافند غیرعامل با اعلام اینکه وضعیت عمومی کشور از منظر امنیت زیستی در شرایط «سفید» است، خاطرنشان کرد: قرارگاه پدافند زیستی کشور با همه ظرفیت‌های لشکری و کشوری، آمادگی دارد درصورت احساس نیاز، تمام توان خود در حوزه بهداشت و درمان و مقابله با تهدیدات زیستی را در فرایند کنترل بیماری و درمان مبتلایان به کار بندد. هرچند بررسی‌های میدانی و قرائن موجود نشان می­‌دهد احتمال طغیان شیوع بیماری در ایران اندک است.

سازمان پدافند غیرعامل یادآور شد: این سازمان با همکاری برخی از موسسات دانش‌بنیان داخلی مجموعه اقداماتی را جهت تحقیق و بررسی هرچه بیشتر روی منشاء بیماری و تلاش برای کشف پادتن و واکسن آغاز کرده است که درصورت حصول نتیجه به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

در بخش دیگری از این اطلاعیه‌ آمده است: قرارگاه پدافند زیستی کشور همچنان تا فروکش کردن بیماری در سطح جهانی در حالت آماده‌باش کامل بوده و به همکاری و حمایت خود از سایر دستگاه‌ها و مجموعه‌های مسئول بهداشتی و درمانی در این رابطه ادامه خواهد داد.

 سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: در شرایط فعلی مهمترین راهکار توصیه شده برای مقابله با این بیماری رعایت اصول پیشگیری و بهداشت فردی است که با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درحال اطلاع‌رسانی و اجرا است.

کارخانه قیر در مشگین شهر در آتش سوخت

حادثه آتش سوزی در کارخانه قیر واقع در سه راهی روستای حیدرآباد  مشگین شهر خسارت ۲ میلیارد ریالی برجای گذاشت.

سرهنگ کیوان زرین کلاه فرمانده انتظامی شهرستان مشگین شهر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی اعلام گزارش مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع حادثه‌ آتش سوزی در کارخانه قیر واقع در سه راهی روستای "حیدر آباد" شهرستان مشگین شهر ماموران انتظامی بلافاصله به محل حادثه اعزام شده و  مشاهده کردند، تانکر قیر ۳۰ تنی به همراه شیرآلات کارخانه طعمه حریق شده و در حال سوختن است.

وی بیان کرد: ماموران آتش نشانی با کمک و همکاری پلیس موفق به مهار و خاموش کردن آتش سوزی شدند.

سرهنگ زرین کلاه اضافه کرد: کارشناسان خسارت وارده بر اثر این حادثه  را ۲ میلیارد ریال برآورد کردند.

وی با بیان اینکه این حادثه آتش سوزی تلفات و خسارت جانی نداشت، گفت: علت آتش سوزی توسط کارشناسان در دست بررسی است.

ارسال نظر