زمان مطالعه: 6 دقیقه

بهم زدن عروسی دختر مورد علاقه با تخریب 5 خودرو در خیابان قزوین

رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری عامل تخریب ۵ دستگاه خودرو شهروندان در محدوده خیابان قزوین، خبر داد و گفت: این فرد عاشق پیشه با تخریب خودرو‌ها قصد جلوگیری از ازدواج دختر مورد علاقه اش داشت.
15 دی 1398
شناسه : 28312
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/28312
400+
بالا
رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری عامل تخریب ۵ دستگاه خودرو شهروندان در محدوده خیابان قزوین، خبر داد و گفت: این فرد عاشق پیشه با تخریب خودرو‌ها قصد جلوگیری از ازدواج دختر مورد علاقه اش داشت.

حادثه 24 - رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری عامل تخریب ۵ دستگاه خودرو شهروندان در محدوده خیابان قزوین، خبر داد و گفت: این فرد عاشق پیشه با تخریب خودرو‌ها قصد جلوگیری از ازدواج دختر مورد علاقه اش داشت.

سرهنگ صادق قره باقری رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: روز گذشته ماموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی گزارشی را از سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ با موضوع تخریب ۵ دستگاه خودروی سواری در حوالی خیابان قزوین دریافت کردند و به نشانی اعلامی اعزام شدند.

وی بیان داشت: تحقیقات پلیسی برای شناسایی عامل این تخریب ادامه داشت تا اینکه والدین دختر جوانی با مراجعه به پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی، مدعی شدند مردی با تهدید انتشار عکس‌های خصوصی دخترمان قصد بر هم زدن مراسم عقد دخترمان را دارد و پنج دستگاه خودروی سواری را تخریب کرده است.

این مقام انتظامی ابراز داشت: با سرنخ‌هایی که از اظهارات شاکیان پرونده به دست آمد، هویت و مخفیگاه متهم در حوالی خزانه بخارائی شناسایی شد.

قره باقری با اشاره به اینکه با هماهنگی‌های قضائی تیمی از ماموران پایگاه هشتم برای دستگیری متهم به مخفیگاهش اعزام شدند، گفت: تیم اعزامی موفق شدند عامل تخریب ۵ دستگاه خودروی شهروندان را در مخفیگاهش دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پلیس امنیت عمومی انتقال دهند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی افزود: متهم در اظهارات اولیه خود مدعی شد، مدتی پیش با این دختر رابطه دوستی برقرار کرده و تصمیم گرفته بودم که با وی ازدواج کنم و در این مدتی از دختر جوام خواسته بودم که تعدادی عمس و تصاویر خصوصی اش را برایم ارسال کند، ولی کم کم این دختر رابطه اش را با من کمتر کرد تا اینکه وی تصمیم گرفت با فرد دیگری ازدواج کند و متوجه شدم که روز گذشته مراسم عقدش می‌باشد. با شنیدن این موضوع تا مرز جنون عصابی شده بودم و تصمیم گرفتم با حمله ور شدن به محل برگزاری مراسم و تخریب خودرو‌ها مانع برگزاری مراسم عقد شوم و سپس وی را تهدید کردم در صورتی که ازدواج کند تصاویر خصوصی اش را منتشر خواهم کرد.

 وی خاطر نشان کرد: با اعتراف صریح متهم به جرم ارتکابی متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

اواخر هفته گذشته تخریب و آتش زدن یکی از حوزه‌های علمیه شهر تهران که حوالی خیابان شریعتی واقع شده است، به سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد. در همین راستا ماموران پلیس رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داده و در بررسی‌های اولیه متوجه شدند که این آتش سوزی عمدی بوده است.

ماموران در ادامه تحقیقاتی که در محل انجام دادند متوجه شدند مرد جوانی که نقاب بر صورت خود داشته شیئی که حاوی مواد منفجره بوده است را به سمت این حوزه پرتاب کرده و پس از آتش زدن تابلو و درب ورودی و تخریب شیشه‌های این محل از صحنه آتش‌سوزی فیلم گرفته و متواری شده است.

در همین راستا پلیس تحقیقات خود را ادامه داد تا مشخص شد متهم چند خیابان آن‌ طرف‌تر از محل وقوع حادثه به وسیله یک خودرو سواری پژو ۴۰۵ از محل گریخته است، بر همین اساس شناسایی متهم در دستور کار قرار گرفت و مخفیگاه او در خیابان شیراز شناسایی شد. او پس از هماهنگی با مقام قضایی دستگیر و به پلیس امنیت عمومی منتقل شد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس، متهم در بازجویی‌های اولیه با صراحت به آتش‌زدن حوزه علمیه محله شریعتی اعتراف کرده و اظهار کرده است که از طریق اینستاگرام با فردی به نام «مریم» آشنا شده و این خانم به او نحوه ساخت بمب اشتعال‌زا را یاد داده است، سپس از او درخواست کرده که این مکان و برخی مکان‌های دیگر را به آتش‌ بکشد و فیلمش را برای او بفرستد.

متهم همچنین در دیگر اظهاراتش به تخریب و آتش‌ زدن چند مکان دیگر نیز اعتراف کرده است. او پس از تکمیل تحقیقات پلیسی برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شده است.

ارسال نظر