زمان مطالعه: 2 دقیقه

پیدا شدن نوزاد داخل کیسه پلاستیکی کنار رودخانه شهرستان اسکو

مدیرکل بهزیستی استان گفت: نوزاد دختر رها شده در شهرستان اسکو به شیرخوارگاه احسان تبریز تحویل داده شد.
14 آذر 1398
شناسه : 27463
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/27463
2984+
بالا
مدیرکل بهزیستی استان گفت: نوزاد دختر رها شده در شهرستان اسکو به شیرخوارگاه احسان تبریز تحویل داده شد.

حادثه 24 - مدیرکل بهزیستی استان گفت: نوزاد دختر رها شده در شهرستان اسکو به شیرخوارگاه احسان تبریز تحویل داده شد.

محسن ارشدزاده، در رابطه با کودک رها شده در شهرستان اسکو، اظهار کرد: ساعت ۲۳ شب گذشته، این نوزاد رها شده از سوی همکاران اورژانس اجتماعی بهزیستی اسکو به شیرخوارگاه احسان تبریز تحویل  داده شد.

وی افزود: این نوزاد دختر، بعد از ظهر روز گذشته در شهرستان اسکوکنار رودخانه در داخل کیسه‌ی پلاستیکی رها شده بود که خوشبختانه خانواده‌ای در اسکو متوجه حضور نوزاد در کنار رودخانه شده و از او در خانه‌ی خود نگهداری و مراقبت کردند.

مدیرکل بهزیستی استان بیان کرد: این خانواده بعد از رسیدگی به وضعیت نوزاد، احساس مسئولیت کرده و به پلیس گزارش کردند، بعد از مراجعه به پلیس با حکم دادستان اسکو نوزاد تحویل همکاران بهزیستی اسکو شد.

وی با بیان این‌که اکنون وضعیت سلامتی نوزاد رها شده مطلوب بوده و تحت نظر پزشک مراقبت می‌شود، گفت: بعد از اخذ و اعلام جواب آزمایش‌های متعدد از نوزاد اگر نیاز باشد، نوزاد در بیمارستان بستری خواهد شد.

ارشدزاده خاطرنشان کرد: اگر پدر و مادر این نوزاد  برای تحویل نوزاد به بهزیستی مراجعه کنند، دادگاه تشکیل شده وبا هماهنگی دستگاه قضایی نگهداری نوزاد تعیین تکلیف می‌شود ولی اگر کسی برای تحویل نوزاد مراجعه نکند، این نوزاد دختر به عنوان کودک بی سرپرست در بهزیستی نگهداری خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر ۶۵ نوزاد در شیرخوارگاه احسان تبریز نگهداری می‌شوند.

ارسال نظر