زمان مطالعه: 3 دقیقه

صاعقه در دلفان جان مرد 51 ساله را گرفت

رییس شبکه بهداشت و درمان دلفان گفت: عصر امروز براثر رعد و برق در روستای گلامبحری شهرستان دلفان مردی 51 ساله مورد اصابت مستقیم صاعقه قرار گرفت و در دم جان باخت.
28 مهر 1398
شناسه : 26383
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/26383
2614+
بالا
رییس شبکه بهداشت و درمان دلفان گفت: عصر امروز براثر رعد و برق در روستای گلامبحری شهرستان دلفان مردی 51 ساله مورد اصابت مستقیم صاعقه قرار گرفت و در دم جان باخت.

حادثه 24 -  رییس شبکه بهداشت و درمان دلفان گفت: عصر امروز براثر رعد و برق در روستای گلامبحری شهرستان دلفان مردی 51 ساله مورد اصابت مستقیم صاعقه قرار گرفت و در دم جان باخت.

دکتر امیر رضاییان در گفت و گو با خبرنگاران افزود : این فرد هنگام برخورد صاعقه در حال عبور از مسیر آب بوده که متاسفانه بر اثر برخورد شدید صاعقه در همان لحظات اولیه  فوت می نماید .

بارندگی که با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید همراه است اگر چه خوشحالی مردم و کشاورزان را به دنبال داشته اما برای عشایر و روستائیان مشکلاتی را بوجود آورده است .

بارندگی موجب آب گرفتگی برخی معابر شهر نورآباد شده است بطوریکه رفت و آمد مردم را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش اداره کل هواشناسی لرستان، سامانه بارشی که از ظهر یکشنبه شروع و تا پایان روز چهارشنبه ادامه دارد باعث رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید با سرعت بیش از ۷۰ کیلومتر کاهش دماهای روزانه شده و همه نقاط استان به خصوص شهرهای الشتر، نورآباد، بروجرد، الیگودرز، دورود، شول آباد، سپیددشت و تا حدودی خرم آباد و شمال کوهدشت را تحت تاثیر قرار می دهد.

احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل ها، صاعقه، مه آلود شدن جاده های کوهستانی به همراه کاهش دید، وزش تند بادهای لحظه ای از اثرات احتمالی این سامانه ذکر شده است.

سازمان هواشناسی لرستان به ارگانهای مربوطه توصیه کرده که تمهیدات لازم را برای تسریع در برداشت محصولات کشاورزی، احتیاط در رانندگی با توجه به لغزندگی جاده ها، عدم توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، کاهش خسارات احتمالی ناشی از رگبار و رعد و برق و نیز احتمال برخورد صاعقه، وزش باد شدید به‌ خصوص شکستن سرشاخه های درختان و همچنین سقوط اجسام بکار گیرند.

ارسال نظر