زمان مطالعه: 8 دقیقه

عامل تجاوز به 10 زن و کودک یکی از طعمه هایش را کشته بود

مرد شیطان‌صفت که به اتهام تعرض به ۱۰ زن و کودک در بازداشت به سر می‌برد به اتهام قتل یکی از قربانیان پرونده سیاهش مورد بازجویی قرار گرفت.
20 مهر 1398
شناسه : 26175
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/26175
2354+
بالا
شکایت‌های مشابهی از مناطق دیگر شهر از جمله خانی‌آباد، نازی‌آباد، منیریه، فلاح و مولوی به پلیس گزارش شد. بررسی شکایت‌ها حکایت از این داشت که مرد شیطان‌صفت با طرح همان نقشه وارد خانه شهروندان شده و با تهدید چاقو به کودکان ۵ تا ۱۳‌ساله تعرض کرده و پس از بستن دست و پای کودکان و ارتکاب سرقت متواری شده است.
مرد شیطان‌صفت که به اتهام تعرض به ۱۰ زن و کودک در بازداشت به سر می‌برد به اتهام قتل یکی از قربانیان پرونده سیاهش مورد بازجویی قرار گرفت.

حادثه 24 - مرد شیطان‌صفت که به اتهام تعرض به ۱۰ زن و کودک در بازداشت به سر می‌برد به اتهام قتل یکی از قربانیان پرونده سیاهش مورد بازجویی قرار گرفت.

متهم ۳۲‌ساله که عارف نام دارد از هفتم دی‌سال‌قبل تحت تعقیب کارآگاهان اداره‌شانزدهم پلیس‌آگاهی تهران قرار گرفت. آن روز زوج جوانی به مأموران پلیس خبر دادند مردی فریبکار در نبود آن‌ها وارد خانه‌شان شده و به دختربچه هشت ساله‌شان تعرض کرده و ۲۰‌میلیون تومان پول و طلاهایشان را هم سرقت کرده‌است. کودک خردسال در شرح ماجرا گفت: پدر و مادرم برای انجام کاری از خانه بیرون رفته بودند و من به تنهایی داشتم در خانه‌مان بازی می‌کردم که زنگ خانه را زدند. وقتی آیفون را برداشتم مردی سؤال کرد آیا پدر و مادرم خانه هستند که گفتم برای کاری بیرون رفته‌اند. او لحظاتی بعد دوباره زنگ خانه را زد و خودش را از دوستان پدرم معرفی کرد. آن مرد گفت که برای پدرم بسته‌ای پول آورده و خواست در را باز کنم تا پول را داخل آسانسور بگذارد و من آن را بردارم که اعتماد کردم و در را برایش باز کردم. لحظاتی بعد از آپارتمانمان در طبقه پنجم خارج شدم و منتظر رسیدن آسانسور بودم که ناگهان در باز شد و مردی چاقو به دست خارج شد. او با تهدید من را به داخل خانه کشاند و....

در حالی که تحقیقات پلیس برای بازداشت متهم در جریان بود شکایت‌های مشابهی از مناطق دیگر شهر از جمله خانی‌آباد، نازی‌آباد، منیریه، فلاح و مولوی به پلیس گزارش شد. بررسی شکایت‌ها حکایت از این داشت که مرد شیطان‌صفت با طرح همان نقشه وارد خانه شهروندان شده و با تهدید چاقو به کودکان ۵ تا ۱۳‌ساله تعرض کرده و پس از بستن دست و پای کودکان و ارتکاب سرقت متواری شده است.

تحقیقات گام به گام پلیس در این باره جریان داشت تا اینکه خبر رسید، متهم، دو زن ۲۵ و ۳۰‌ساله را هم هدف نیت‌شوم خود قرار داده است. در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان با بررسی اطلاعات به دست آمده و مراجعه به بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار موفق شدند هویت متهم را که مردی ۳۲‌ساله به نام عارف بود، شناسایی کنند. عارف و پدرش هر دو از مجرمان سابقه‌دار بودند که بار‌ها بازداشت شده و به زندان افتاده‌بودند. در بررسی سوابق عارف مشخص شد که او از سال‌۱۳۸۰ بیش از ۱۵‌بار به اتهام ارتکاب جرائم مختلف مثل سرقت، مزاحمت نوامیس، شرب‌خمر، اخلال در نظم عمومی، تهدید و فحاشی، آزار و اذیت، نگهداری و مصرف شیشه، تخریب اماکن عمومی، ایراد ضرب و جرح با سلاح سرد دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار چند ماه قبل از زندان آزاد شده‌بود. تحقیقات همچنین نشان داد که پدر عارف مدتی قبل در جریان تعقیب و گریز با پلیس هدف گلوله قرار گرفته و به هلاکت رسیده است.

بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که مخفیگاه عارف در جوادیه راه‌آهن شناسایی و ساعت ۲۲ شامگاه ۱۲ دی ماه سال گذشته بازداشت شد. مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه متهم مقدار زیادی از اموال سرقتی شاکیان را کشف کردند. او وقتی مورد تحقیق قرار گرفت، گفت که از مدت‌ها قبل به مصرف شیشه اعتیاد پیدا کرده‌است. متهم ادامه داد: از مدتی قبل تصمیم گرفتم به این شیوه به کودکان تعرض کرده و از خانه‌هایشان سرقت کنم. برای این کار برای مدتی ساختمان‌های مسکونی را تحت نظر می‌گرفتم و زمانی که مطمئن می‌شدم والدین کودکان خانه را ترک کرده‌اند نقشه‌ام را عملی می‌کردم که بازداشت شدم.

متهم در بازجویی‌های بعدی اعتراف کرد که در جریان سرقت از خانه زنی تنها او را مجروح کرده‌است. با اطلاعاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت مشخص شدکه زن جوان به علت شدت جراحت به بیمارستان منتقل شده و به کما رفته‌است. عارف در شرح ماجرا گفت: روز حادثه برای ارتکاب جرم وارد خانه زن تنها شدم. در حالی که قصد تعرض به او را داشتم با هم درگیر شدیم که هلش دادم و سرش به دیوار برخورد کرد و روی زمین افتاد. بعد از آن من اموالش را سرقت و فرار کردم. بررسی‌های بعدی پلیس در جریان بود که از بیمارستان خبر رسید زن جوان به علت شدت جراحت فوت شده‌است، بنابراین پای مرد شیطان صفت به یک پرونده قتل هم باز شد.

متهم چند روز قبل برای تحقیق به شعبه دهم دادسرای امور جنایی منتقل شد و از سوی بازپرس دشتبان مورد تحقیق قرار گرفت. او اتهام خودش را انکار کرد و گفت اصلاً در محل حادثه حاضر نشده بود. بازپرس، اما فیلم ورود عارف به ساختمان و ارتکاب جنایت از سوی او را به متهم نشان داد که وی مقابل قاضی سکوت کرد. به دستور بازپرس تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر در اداره دهم پلیس آگاهی تهران در جریان است.

ارسال نظر