زمان مطالعه: 6 دقیقه

شلیک مرگبار پلیس برای دستگیری شرور مسعودیه / او چند رهگذر را زیر گرفته بود

پسر شروری که پس از زیر گرفتن تعدادی از رهگذران با خودرواش اقدام به فرار کرده‌بود با شلیک گلوله مأمور پلیس کشته شد.
14 مهر 1398
شناسه : 26026
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/26026
3349+
بالا
پسر شروری که پس از زیر گرفتن تعدادی از رهگذران با خودرواش اقدام به فرار کرده‌بود با شلیک گلوله مأمور پلیس کشته شد.

حادثه 24 - پسر شروری که پس از زیر گرفتن تعدادی از رهگذران با خودرواش اقدام به فرار کرده‌بود با شلیک گلوله مأمور پلیس کشته شد.

ساعت ۲۳:۴۵ شامگاه پنج‌شنبه یازدهم مهرماه قاضی غلامی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران کلانتری ۱۵۷‌مسعودیه از مرگ مشکوک پسر جوانی با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی راهی محل شد. تیم جنایی در بیمارستان لقمان با جسد پسر ۲۵‌ساله‌ای به نام فریبرز روبه‌رو شدند که با اصابت دو‌گلوله به پایین قفسه سینه چپ و پای چپ کشته شده بود. نخستین بررسی‌ها حکایت از این داشت فریبرز یکی از شرور‌های منطقه مسعودیه بوده که روز سه‌شنبه نهم مهرماه با شلیک گلوله مأموران کلانتری مسعودیه زخمی و به بیمارستان منتقل می‌شود، اما در نهایت سه‌روز پس از دست و پنجه نرم کردن با مرگ بر اثر شدت جراحات فوت می‌کند. تحقیقات تیم جنایی نشان داد پسر فوت شده روز حادثه با خودرواش چند عابر را زیر می‌گیرد و از محل فرار می‌کند که در تعقیب و گریز مأموران پلیس کشته می‌شود. همچنین مشخص شد، تعدادی از افراد زخمی در حادثه تصادف با خودروی پسر فوت شده به صورت سرپایی درمان و یکی از آن‌ها هم که به شدت زخمی شده‌است به بیمارستان لقمان منتقل شد و تحت درمان قرار دارد.

همزمان با انتقال جسد فریبرز به پزشکی قانونی برای انجام آزمایش‌های لازم کارآگاهان پلیس‌آگاهی به دستور بازپرس تحقیقات خود را درباره این حادثه آغاز کردند.

کارآگاهان همان ابتدا سراغ مأمور پلیسی که به سوی پسر فوت شده شلیک کرده‌بود، رفتند و از وی تحقیق کردند. مأمور پلیس در توضیح ماجرا گفت: فریبرز یکی از شرور‌های منطقه بود به طوری‌که گاهی برای اهالی محل هم مزاحمت‌هایی ایجاد می‌کرد. روز حادثه با موتور سیکلت در حال گشت زنی بودم که دیدم فریبرز با خودروی پرایدش که با سرعت زیادی در حال حرکت بود چند عابر و رهگذر را زیر گرفت. در حالی که عابران زخمی فریاد‌های کمک خواهی‌شان به آسمان بلند شده‌بود، راننده به سرعت از محل گریخت. من همان ابتدا به او دستور ایست دادم، اما او توجهی نکرد و با دیدن من به سرعت خود افزود.

پس از این بلافاصله حادثه را از طریق بی‌سیم به کلانتری خبر دادم و درخواست کردم از طریق اورژانس آمبولانسی برای انتقال مصدومان به بیمارستان اعزام کنند و خودم به تعقیب راننده متخلف پرداختم. وی ادامه داد: با استعلام پلاک خودروی پراید که از مرکز گرفتم مشخص شد راننده خودرو فریبرز و از افراد شرور منطقه است که پس از آن با هماهنگی کلانتری به تعقیب خودروی پراید ادامه دادم. راننده خودرو وقتی دید من در تعقیب او هستم با حرکات خطرناک سعی داشت مرا از تعقیب منصرف کند که در نتیجه آن با چند خودروی عبوری و پارک شده هم برخورد کرد، اما باز هم توقف نکرد. حدود ۲۰‌دقیقه تعقیب و گریز ما ادامه داشت تا اینکه خودروی پراید بین دو خودرو گیر افتاد. پس از این از موتور سیکلت پیاده شدم تا متهم را دستگیر کنم که فریبرز تلاش می‌کرد با عقب و جلو کردن خودرواش فرار کند.

ابتدا به او دستور ایست دادم و از او خواستم خودرواش را متوقف کند و از خودرو پیاده شود، اما او باز هم توجهی نکرد که با به‌کار‌گیری قانون سلاح چند تیر هوایی شلیک کردم و بعد وقتی دیدم او قصد فرار دارد دو تیر به سویش شلیک کردم که زخمی شد. سپس با اورژانس تماس گرفتم و او را به بیمارستان منتقل کردم که پس از سه روز فوت کرد.

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه قاضی غلامی به کارشناسان اسلحه پلیس‌آگاهی دستور داد تا بررسی شود آیا مأمور پلیس هنگام شلیک گلوله به سوی فریبرز قانون به‌کارگیری اسلحه را رعایت کرده است یا نه.

ارسال نظر