زمان مطالعه: 5 دقیقه

گردشگران، پارک کوهستانی دراک شیراز را به آتش کشید

ساعتی پیش پارک کوهستانی دراک شیراز در اثر بی‌توجهی برخی گردشگران دچار آتش سوزی شد که بنا به گفته مسئولان، این حریق هم‌اینک تحت کنترل نیروهای امدادی است.
24 شهریور 1398
شناسه : 15465
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/15465
2594+
بالا
ساعتی پیش پارک کوهستانی دراک شیراز در اثر بی‌توجهی برخی گردشگران دچار آتش سوزی شد که بنا به گفته مسئولان، این حریق هم‌اینک تحت کنترل نیروهای امدادی است.

حادثه 24 - ساعتی پیش پارک کوهستانی دراک شیراز در اثر بی‌توجهی برخی گردشگران دچار آتش سوزی شد که بنا به گفته مسئولان، این حریق هم‌اینک تحت کنترل نیروهای امدادی است.

وزش باد گستره این آتش سوزی را به سمت قله کوه گسترش داده است.

نیروهای امدادی ستاد بحران استانداری فارس، منابع طبیعی و آتش نشانی شیراز با حضور در این محل برای خاموش کردن آتش تلاش کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: آتش سوزی در ارتفاعات کوه دراک شیراز از ساعتی پیش آغاز شده و اکنون این آتش سوزی مهار و تحت کنترل نیروهای امدادی قرار گرفته است.

رحیم آزادی افزود: نیروهای امدادی ستاد مدیریت بحران و دیگر نهادها و دستگاه‌های مسئول اکنون در حال پاکسازی منطقه هستند.

وی در پاسخ به میزان وسعت این آتش سوزی گفت: بررسی میدانی حاکی از وسعت کم این حریق دارد اما وسعت دقیق بعد از اتمام عملیات و بررسی کارشناسان اطلاع رسانی خواهد شد.

آزادی در ادامه گفت: از زمان شروع این آتش سوزی نیروهای مدیریت بحران استانداری فارس و شهرستان شیراز و همچنین نیروهای منابع طبیعی به منطقه اعزام شدند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه جمعه گذشته نیز حریق دیگری در کوه دراک شیراز رخ داد، گفت: برخی شهروندان در مواجهه با طبیعت پیشگیری و اقدامات لازم برای پیشگیری از آتش سوزی را رعایت نمی کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس افزود: تنها آتش سوزی مورد توجه مردم و رسانه ها قرار می گیرد در صورتی که علت بروز این آتش سوزی ها نیز مساله‌ای مهم است که کمتر به آن توجه می شود.

وی اضافه کرد: برخی افراد زمانی که در طبیعت حضور دارند اقداماتی نظیر رها کردن آتش و یا انداختن ته سیگار روشن در طبیعت را انجام می دهند که همین مساله باعث بوجود آمدن آتش سوزی می شود که لازم است این موارد از سوی شهروندان رعایت شود.

آزادی تاکید کرد: عامل ایجاد آتش سوزی روز جمعه ۲۲ شهریور و یکشنبه ۲۴ شهریور کوه دراک شیراز انسانی بوده است و در دو حادثه آتش سوزی در این محل ،حریق از محلی که مردم حضور داشتند شروع و به ارتفاعات سرایت کرده است.

وی ادامه داد: مردم باید در طبیعت اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز آتش سوزی را جدی گرفته و این موارد را رعایت کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، بیش از ۲۰۰ فقره آتش سوزی در استان فارس رخ داده و این در حالی است که پارسال در مدت مشابه، ۷۸ فقره آتش‌سوزی را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۵۰۰ هکتار از منابع طبیعی استان براثر آتش سوزی سوخته و نابود شده که این وسعت در مدت مشابه سال قبل ۴۰۰ هکتار بوده و عامل اغلب این آتش سوزی‌ها نیز انسانی است.

ارسال نظر