زمان مطالعه: 6 دقیقه

دستور ویژه دادستان تهران برای برخورد با شرب خمر، کیف قاپی و چاقو کشی

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت:در برخورد با کسانی که باعث سلب آرامش در یک منطقه می‌شوند هیچ خط قرمزی نداریم و قضات باید نسبت به رسیدگی و برخورد در جرائمی نظیر شرب خمر، چاقوکشی و کیف قاپی قاطع و سخت‌گیر باشند.
10 شهریور 1398
شناسه : 15137
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/15137
2320+
بالا
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت:در برخورد با کسانی که باعث سلب آرامش در یک منطقه می‌شوند هیچ خط قرمزی نداریم و قضات باید نسبت به رسیدگی و برخورد در جرائمی نظیر شرب خمر، چاقوکشی و کیف قاپی قاطع و سخت‌گیر باشند.

حادثه 24 - دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت:در برخورد با کسانی که باعث سلب آرامش در یک منطقه می‌شوند هیچ خط قرمزی نداریم و قضات باید نسبت به رسیدگی و برخورد در جرائمی نظیر شرب خمر، چاقوکشی و کیف قاپی قاطع و سخت‌گیر باشند.

علی القاصی‌مهر در مراسم معارفه سرپرست جدید دادسرای ناحیه 5 ( صادقیه) با اشاره به این که مجموعه دادسرا در خط مقدم دستگاه قضایی است اظهار کرد:  بخش عمده‌ ارزیابی مردم از قوه‌قضاییه به کنش‌ها و رفتار‌های ما در سیستم دادسرا مرتبط است و باید پاسخگوی مطالبات و درخواست‌های مردم بر اساس شرع و قانون باشیم.

دادستان تهران خطاب به قضات دادسرا با بیان این که در معرض امتحان و آزمایش الهی قرار داریم افزود: برخورد ما در مواجه با اصحاب پرونده باید یکسان باشد و رفتار با صاحبان جاه و مقام باید همان رفتاری باشد که نسبت به مردم عادی داریم و در این مرحله است که انسانیت و خداگرایی خود را ثابت می‌کنیم.

القاصی‌مهر اطاله دادرسی را از مشکلات دستگاه قضایی خواند و گفت: این به معنای تضییع حقوق مردم است و باید نسبت به رسیدگی سریع پرونده‌ها عزم جدی داشته باشیم.

دادستان تهران با بیان اینکه هر شکایت و مطلبی نباید در دادسرا مطرح شود گفت: درصد بالایی از شکایت‌های مطروحه در دادسرا مربوط به توهین و افتراست و بعد از مدتی که عصبانیت شاکی فروکش کرد؛ رضایت می‌دهد و منتهی به صدور قرار موقوفی تعقیب می‌شود که این پرونده‌ها طبق بخشنامه جدید رئیس قوه‌قضائیه باید به سمت شورای حل اختلاف هدایت شوند تا تمرکز قاضی بیشتر بر روی پرونده‌های مهم و تخصصی باشد.

القاصی‌مهر با اشاره به نقش خطیر ضابطین در مأموریت‌های قضایی و ضرورت حمایت و پشتیبانی از آن‌ها تصریح کرد: ضابط باید تحت تعلیمات قاضی باشد و قضات در مواجه با ضابطین باید رویکرد کنترلی و نظارتی داشته باشند و عملکرد آن‌ها را به دقت رصد کنند.

دادستان تهران کنترل و بازدید از وضعیت زندان‌ها را از دیگر وظایف دادستان‌ها عنوان کرد و افزود : پرونده‌هایی که متهم آن‌ها در بازداشت به سر می‌برد بسیار حساس و مهم هستند و باید سریع و بدون فوت وقت تعیین تکلیف شوند.

القاصی‌مهر رسیدگی فوری به پرونده‌های اجرای احکام را ضروری دانست و افزود: قضات باید نسبت به پرونده‌های اجرای احکام ورود جدی داشته باشند و تیم‌های ویژه‌ای با هماهنگی کلانتری‌ها برای جلب و دستگیری متهمین اختصاص یابد.

دادستان تهران در بخشی از سخنان خود با اشاره به پرونده‌های جرائم خاص در حوزه امنیت اجتماعی افزود:در برخورد با کسانی که باعث سلب آرامش در یک منطقه می‌شوند هیچ خط قرمزی نداریم و قضات باید نسبت به رسیدگی و برخورد در جرائمی نظیر شرب خمر، چاقوکشی و کیف قاپی قاطع و سخت‌گیر باشند.

القاصی‌مهر پیگیری حقوق عامه را از وظایف مدعی‌العموم دانست و افزود: در جایی که شاکی خصوص وجود ندارد باید نقش ناظر و رصد کننده را داشته باشیم و در خصوص حقوق عامه به ویژه تصرف اراضی ملی نباید منتظر شکایت سازمان‌های مربوطه بمانیم؛ چه بسا فساد در همین سازمان‌ها اتفاق افتاده است و باید نسبت به پیگیری و احقاق حقوق عامه کوشا باشیم.

دادستان تهران در این جلسه ضمن معرفی غلامحسین چمن‌سرا به عنوان سرپرست جدید دادسرای ناحیه 5 (صادقیه) از زحمات و تلاش‌های علیرضا کارگر تقدیر و تشکر کرد.

ارسال نظر